Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Deri tani hamburgerin e keni ngrënë gabim, ekspertët tregojnë sekretin si duhet ta mbajmë!

Postuar: 09/11/2018 - 20:08

Të hash një hamburger pa u bërë pis mund të jetë sfiduese. Përbërësit fillimisht dalin jashtë, salca të përlyen duart dhe fytyra jote është si një e fëmije 5 vjeç.Por sipas njohësve të hamburgerëve, ne e kemi ngrënë këtë ushqim gabim gjatë gjithë jetës.

1Themeluesi i portalit “Burger Lad”, Simon Dukes, zbuloi mënyrën e duhur sesi duhet ta hash një hamburger pa u përlyer dhe mund të surprizoheni.
 
“Burgerët shërbehen në mënyrën më estetike. Pjesa e sipërme (quhet kurora) është përgjithësisht më e trashë se pjesa e poshtme, kështu që për një eksperiencë më të mirë, duhet ta ktheheni atë mbrapsht për ta ngrënë. ‘Kurora’ do ta mbajë peshën e përbërësve dhe ka më pak gjasa që ato të bien. Një njohës i vërtetë i hamburgerëve duhet t’i hajë gjithmonë kokëposhtë”, thotë Dukes.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/03/2019 - 19:35

Lëkurat e hudhrës janë përdorur që në lashtësi për të mbajtur organizmin në formë, nxitur qarkullimin e gjakut dhe mbi të gjitha për të pastruar organizmin nga të gjitha toksinat.

Postuar: 18/03/2019 - 19:07

Panxhari është shumë i ushqyeshëm nëse konsumohet dhe i pagatuar por dhe në sallata, lëngje është

Postuar: 18/03/2019 - 18:37

Dieta e super metabolizmit është treguar kryesisht për të humbur peshën e tepërt dhe në të njëjtë

Postuar: 18/03/2019 - 18:24

Kërpudhat janë një ingredient shumë i dashur dhe i pëlqyer në kuzhinat në të gjithë botën.

Postuar: 18/03/2019 - 17:52

Të shumta janë këshillat që vijnë nga stomatologët për trajtimin e dhëmbëve.

Postuar: 18/03/2019 - 16:54

Nëse dëshironi të jeni më të shëndetshëm, të jetoni më gjatë, të keni energji dhe të mos keni pro

Postuar: 18/03/2019 - 16:24

 Xhinxheri është një aleat i shkëlqyer natyror kundër llojeve të ndryshme të sëmundjeve dhe