Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Dëshironi gjoks të madh? Modelja zbulon se çfarë të hani për numër 3 plus

Postuar: 16/11/2018 - 23:07

Modelja e njohur Brigette Cooper ka 30 mijë ndjekës në profilin e saj në “Instagram”.

Nga postimet e shumta që ajo bën, fansat kanë vënë re një ndryshim në fotot e saj të reja në krahasim me fotot e mëhershme.

E ky ndryshim është pikërisht gjoksi më i madh.

E teksa ata kanë menduar se Brigette mund të kenë bërë ndonjë operacion plastik, modelja ka treguar sesi qëndron e vërteta.

Cooper ka zbuluar ditët e fundit se cili është ushqimi që mund të rrisë gjoksin e femrave.

Ajo tha se zmadhimi i papritur i gjoksit ka të bëjë vetëm me një superushqim: pluhurin maca.

Bima maca rritet në Peru dhe mendohet se rrit energjinë, libidon dhe balancon hormonet.

Të shumtë janë ata komentues që thonë se do e blejnë menjëherë këtë produkt, pasi janë të bindur tek efektet e këtij super-ushqimi.

Por modelja thotë se ai ka edhe disa efekte të këqija anësore.

Për shembull asaj i ka ndryshuar cikli i menstruacioneve, tashmë i vjen çdo dy javë, edhe pse e ka lënë përdorimin e Maca-s para dy muajsh.

Interesant është se sapo ajo nis të shtojë në peshë, kjo i shkon thuajse e gjitha në gjoks. Ky i fundit është bërë shumë i ndjeshëm ndaj gjithçkaje, thotë Cooper.

Pas këtij lajmi kanë reaguar edhe ekspertët. Instituti BfR thotë se janë bërë testime te kafshët për të provuar se cili është efekti i kësaj bime.

Testimet kanë provuar se bima ka ndikim të fortë tek organet seksuale dhe balanca hormonale.

“Ne kemi vënë re edhe efekte të padëshiruara anësore,” thuhet në deklaratën e BfR.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/05/2019 - 12:53

Diabeti është një nga sëmundjet më të zakonshme. Një numër i madh i njerëzve në të gjithë botën janë të prekur nga kjo sëmundje, e cila në disa raste bëhet e rrezikshme për jetën.

Postuar: 24/05/2019 - 11:13

Një recetë mijëravjeçare na vjen nga kinezët, recetë e cila ndihmon në uljen e kolesterolit në gj

Postuar: 24/05/2019 - 09:19

Kinezët e kanë praktikuar artin e masazhit terapeutik të këmbëve për rreth 5,000 vjet.

Postuar: 24/05/2019 - 08:50

Më poshtë do gjeni pesë ushqimet që nuk duhet të konsumoni në qoftë se keni pësuar të paktën për

Postuar: 23/05/2019 - 08:26

Disa nga llojet e kancerit janë të shmangshëm vetëm duke ndryshuar disa produkte ushqimore në d

Postuar: 23/05/2019 - 07:26

Ushqyerja në syfyr është shumë e rëndësishme pasi koha e agjërimit është e gjatë.

Postuar: 22/05/2019 - 21:09

Të dhënat e Institutit të Shëndetit Publik tregojnë se në katër vitet e fundit, numri i qytetarëv