Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Dëshironi një bark të sheshtë? Këto 10 ushqimet që nuk duhet t’i konsumoni

Postuar: 14/08/2019 - 20:17

Të gjithë duam të kemi një bark të sheshtë, por ju e dini se yndyra e barkut është më e vështirë për t’u hequr se çdo gjë tjetër.

Edhe pse stërviteni, përpiqeni të miratoni zakone të shëndetshme diete, sërish nuk  shihni rezultate të dukshme në pasqyrë. Yndyra kokëfortë është ende atje në bark, dhe nuk ka ndërmend të shkojë gjëkundi. Ja çfarë duhet të bëni për ta larguar atë njëherë e përgjithmonë:

1.Shmangni pijet alkolike

2.Hiqni dorë nga pijet e ëmbla me gaz

3.Mos blini çimçakëz

4.Përdorni sa më pak kripë në ushqime

5.Thuajuni “Lamtumirë” ushqimeve të shpejta

6.Harrojeni majonezën

7.Thuajuni “Jo” patateve të skuqura

8.S’ka më akullore

9.Mos hani ushqime që ju fryjnë barkun (fasulet)

10.Mos u gënjeni me produktet që thonë se jane “pa sheqer”

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/08/2019 - 22:25

Vuani nga flokët e yndyrshëm...? Përdorni shampo farmaceotike dhe sërish nuk po shpëtoni dot nga ky problem? Më poshtë po ju renditim disa nga veset tuaja që po ju shtojnë këtë telash:

Larje e shpeshtë

Postuar: 15/08/2019 - 21:04

Perimet, frutat dhe erëzat janë pjesë e disa prej kurave më të mira mjekësore që njeriu mund të p

Postuar: 14/08/2019 - 22:14

Nisja e ditës shëndetshëm sigurisht nis nga stomaku në mëngjes.

Postuar: 14/08/2019 - 21:11

Raporti intim është një çështje shumë personale mes individësh, por me sa duket ka disa gjëra që

Postuar: 14/08/2019 - 18:59

Nisja e ditës shëndetshëm sigurisht nis nga stomaku në mëngjes.

Postuar: 14/08/2019 - 18:06

Gjatë natës trupi juaj djeg midis 300 dhe 400 kalori!