BREAKING NEWS

Përballja me Covid-19, ministrja Manastirliu jep lajmin entuziast nga Vlora

Përballja me Covid-19, ministrja Manastirliu jep lajmin entuziast nga Vlora
x

Shëndeti

Dëshironi një bark të sheshtë? Këto 10 ushqimet që nuk duhet t’i konsumoni

Dëshironi një bark të sheshtë? Këto 10 ushqimet që

Të gjithë duam të kemi një bark të sheshtë, por ju e dini se yndyra e barkut është më e vështirë për t’u hequr se çdo gjë tjetër.

Edhe pse stërviteni, përpiqeni të miratoni zakone të shëndetshme diete, sërish nuk  shihni rezultate të dukshme në pasqyrë. Yndyra kokëfortë është ende atje në bark, dhe nuk ka ndërmend të shkojë gjëkundi. Ja çfarë duhet të bëni për ta larguar atë njëherë e përgjithmonë:

1.Shmangni pijet alkolike

2.Hiqni dorë nga pijet e ëmbla me gaz

3.Mos blini çimçakëz

4.Përdorni sa më pak kripë në ushqime

5.Thuajuni “Lamtumirë” ushqimeve të shpejta

6.Harrojeni majonezën

7.Thuajuni “Jo” patateve të skuqura

8.S’ka më akullore

9.Mos hani ushqime që ju fryjnë barkun (fasulet)

10.Mos u gënjeni me produktet që thonë se jane “pa sheqer”