BREAKING NEWS

Vetëflijimi, ekspertët ngrenë alarmin pas ngjarjes në Kombinat: Të thellohet hetimi!

Vetëflijimi, ekspertët ngrenë alarmin pas ngjarjes në
x

Shëndeti

Disa truke të thjeshta natyrale/ Ja si ti heqësh kallot nga këmbët dhe brenda një nate të vetme, rezultati është një mrekulli

Disa truke të thjeshta natyrale/ Ja si ti heqësh kallot nga

Këmbët e plasaritura shkaktojnë një bezdi të madhe, sidomos ditëve të verës kur na duhet ti ekspozojmë më tepër thembrat tona.

Ne ju tregojmë disa truke për ti eliminuar ato në mënyrë natyrale. Kështu këmbët tuaja do të duken të bukura përsëri!

Hapi 1 / Trajtimi me ujë të ngrohtë.

Përbërësit: ujë të vakët, 2 lugë sodë , 2 lugë kripë

Përgatitja: Në një legen shtoni ujë të vakët, Shtoni sodën dhe kripën, Përziejeni mirë.

Më mas, Fusni këmbët tuaja në ujë për 15 minuta, Pas 15 minutash thani këmbët dhe fshijini butësisht me një peshqir për të hequr shtresën e lëkurës së vde kur.

Hapi 2 / Pastrimi

Përbërësit: 2 lugë vaj, 1 lugë sheqer

Përgatitja: Në një tas shtoni 2 lugë vaj dhe 1 lugë sheqer, Pastrimi i këmbëve është gati, Fërkoni këmbët me butësi për 5 minuta, Lajini me ujë të pastër

Hapi 3 / Hidratimi

Përbërësit: 3 qirinj, 2 lugë vaj ulliri

Përgatitja: Në një tas shtoni 2 lugë vaj dhe një copë të vogël të qiriut.

Vendoseni këtë në ujë të nxehtë që të shkrihet, Lëreni të ftohet dhe kremi i ​​këmbëve tuaj është gati, Aplikojeni këtë krem ​​mbi fundin e këmbëve tuaja, dhe më pas vishni çorape.

Në fund do të mbeteni të kënaqur nga rezultatet.