BREAKING NEWS

Finalizohet operacioni/ Shkatërrohet grupi kriminal i shpërndarjes së drogës në Shkodër, arrestohen 8 persona në aksionin blic, në kërkim një infermier (Skema me medikamentet)

Finalizohet operacioni/ Shkatërrohet grupi kriminal i shpërndarjes
x
BREAKING NEWS

SPAK sekuestron ‘dosjet e nxehta’ në Kadastrën e Vlorës, reagon Spartak Ngjela dhe paralajmëron ‘tërmet’ në politikën tonë: Aty i kanë provat e krimit...

SPAK sekuestron ‘dosjet e nxehta’ në Kadastrën e
x
BREAKING NEWS

Merret VENDIMI! Gjykata e Posaçme rihap dosjen “Gërdeci”, rigjykim për ish-ministrin Fatmir Mediu

Merret VENDIMI! Gjykata e Posaçme rihap dosjen
x
BREAKING NEWS

"Patatja e nxehtë"/ SPAK zbarkon në Kadastrën e Vlorës, sekuestrohen disa dosje pronash. Bie sërish drejtori. Zbardhen lëvizjet e reja

"Patatja e nxehtë"/ SPAK zbarkon në Kadastrën e
x
BREAKING NEWS

“Pashko dhe Hajdari e kërcënuan se do ta hidhnin nga avioni”, Frrok Çupi nxjerr prapaskenat ‘bombë’ dhe plas paralajmërimin e frikshëm për Berishën: Kjo është dosja që ka Basha në dorë!

“Pashko dhe Hajdari e kërcënuan se do ta hidhnin nga
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha shpërthen në akuza ndaj Ilir Metës: Ka nxjerrë taborët e tij për të shkatërruar PD, është i dalë boje dhe në grahmat e fundit të tij

Lulzim Basha shpërthen në akuza ndaj Ilir Metës: Ka nxjerrë
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Ilir Meta është buzë greminës, situata në PD në eksplozion e sipër, Basha e Berisha dinë shumë sekrete për njëri-tjetrin

Spartak Braho: Ilir Meta është buzë greminës, situata
x
BREAKING NEWS

Ja si Llalla u fut në kurth nga Meta, nga plani për të kapur KED dhe përplasja me Donald Lu, te refuzimi i arrestimit dhe braktisja nga presidenti

Ja si Llalla u fut në kurth nga Meta, nga plani për të kapur KED
x

Shëndeti

Do habiteni nga efekti pozitiv që ka në organizëm! Ja pse duhet të pini ujë të ngrohtë me limon në mëngjes

Do habiteni nga efekti pozitiv që ka në organizëm! Ja pse duhet

Këtu ju keni të gjitha përfitimet nëse konsumoni limonadë të nxehtë në mëngjes:

Ndihmon tretjen

Jo vetëm që uji i ngrohtë stimulon stomakun tuaj dhe zorrët, por limoni pastron edhe mëlçinë.

Gjithashtu, ajo ndihmon stomakun në tretje të ushqimit dhe eliminimin e toksinave.


Forcon sistemin imunitar

Frutat agrume si limoni përmbajnë shumë vitaminë C dhe acid Askorbik.

Vitamina C ndihmon për të parandaluar dhe trajtuar të ftohtit, ndërsa acidi Askorbik ndihmon thithjen e hekurit, i cili gjithashtu luan një rol në forcimin e sistemit imunitar.

Ekuilibron trupin tuaj

Në qoftë se trupi juaj është në çekuilibër, është subjekt i një shumëllojshmërie të sëmundjeve dhe infeksioneve.

Dhe megjithëse limoni është acidik, ajo ka një efekt jashtëzakonisht alkalizues dhe përdorimi i saj siguron të balancimin e trupit, veçanërisht në qoftë se ju shpesh hani mish, djathë dhe alkool.

Ndihmon në detoksifikim

Limonada është një diuretik natyror, që do të thotë se ajo ndihmon dhe lejon eliminimin më të lehtë të toksinave dhe helmet nga trupi juaj.

Ju jep energji

Edhe pse shumica e njerëzve e kanë të vështirë të heqin dorë nga kafja e mëngjesit, thonë se ata i ka ndihmuar konsumi i ujit të ngrohtë me limon.

Kombinimi i limoni dhe ujë të nxehtë ndihmon për sheqerin dhe fluksin e oksigjenit në gjak, e cila ju bën të ndjeheni mirë.

Bën lëkurën tuaj të mrekullueshme

Dehidratimi kronik e bën lëkurën të thatë dhe të plasaritur, ndërsa mënyra më e mirë dhe ideale për t’u kujdesur për organin më të rëndësishëm të trupit tuaj është limonada e ngrohtë.

Vitamina C luan një rol kyç në ruajtjen e lëkurës së shëndetshme ndërsa antioksidantët funksionojnë kundër plakjes dhe rrudhave.