BREAKING NEWS

Ervin Bushati i jep mesazhin e fortë Bashës dhe Kryemadhit: Pas gabimit të pafalshëm që...

Ervin Bushati i jep mesazhin e fortë Bashës dhe Kryemadhit: Pas
x

Shëndeti

Do shpëtoni njëherë e mirë! Bima që mban larg çdo insekt nga shtëpia

Do shpëtoni njëherë e mirë! Bima që mban larg

Askush nuk i pëlqen insektet në shtëpi, pasi vërtetë merimangat dhe insektet në shtëpi janë të bezdisshme dhe pse njerëzit përpiqen me shumë mënyra për t’i hequr qafe ato ende shfaqen nëpër mure dhe vendet të ndryshme në shtëpi.

Nëse jeni nga ata që vuajnë nga ky problem ka një zgjidhje natyrale dhe të thjeshtë. Insektet e urrejnë shijen e mentes, kështu që kjo bimë është shumë e fuqishme në luftën kuhndër tyre. Bima e mentes është e gjelbër dhe ka një shije dhe aromë specifike. Zakonisht rritet shumë në Amerikë dhe Europë, vaji i mentes është një kombinim i shtrydhjes së lëngut të saj dhe gjetheve.

Përveç faktit që kjo bimë ndalon insektet, është shumë e sigurtë për ju dhe familjen tuaj. Nuk përmban toksina të dëmshme si sprajtet e ndryshme kundër insekteve. Është shumë e lirë dhe nuk gabon kurrë me efektet e saj pozitive në shëndetin tuaj. Mentja ka efekt në këto probleme.

Alergji të ndryshme. Probleme menstruale. kavitete dentare. astma. stresi. dhimbja muskulore. dhimbje koke. diarre. frymëmarrje e keqe. probleme me kujtesën.

Mënyra e përdorimit:

Për të hequr insektet nga shtëpia juaj, e vetmja gjë që duhet të bëni është të hidhni disa pika vaj mente në ujë dhe këtë përzierje hidheni në një shishe sprajti.

Më pas me sprajtin spërkatni të gjithë shtëpinë nëpër cepa, dyer, dritare, papafingo dhe të gjithë vendet të cilat grumbullojnë insekte.