BREAKING NEWS

Berisha e Meta në unison kundër bashkëqeverisjes PS-PD, mesazhe e paralajmërime Bashës të refuzojë ofertën e Ramës

Berisha e Meta në unison kundër bashkëqeverisjes PS-PD, mesazhe e
x

Shëndeti

Doktori MEKSIKAN zbulon një kurë natyrale që shëron shumë sëmundje, një mënyrë e shkëlqyer për të marrë kontrollin e trupit tuaj

Doktori MEKSIKAN zbulon një kurë natyrale që shëron

Gjithkush ka dhimbje herë pas here, por nganjëherë mund të jenë shumë të rënda. Mund të merrni një ilaç mjekësor, por shpesh kanë efekte anësore të dëmshme. Por një mjek meksikan ka zbuluar një ilaç natyral që është një mënyrë e shkëlqyer për të marrë përsëri kontrollin e trupit tuaj!

Dhimbja e kyceve mund të shkaktohet nga një mori gjërash. Çdo dëmtim i nyjeve, nga lodhja apo stërvitja, mund të shkaktojnë inflamacion në nyje. Ju mund të luftoni dhimbjen tuaj të kyceve me ushtrime të caktuara. Duke ecur, duke notuar, heqjen e peshës, ciklizem dhe joga. Ju mund të luftoni dhimbjen e kyceve duke përdorur arra, avokado, panxhar, rozmarinë, mollë dhe domate.

Arra mund të forcojë enët e gj akut në trurin tuaj për shkak të përmbajtjes së lartë të omega-3. Gjithashtu ndihmon në përmirësimin e kujtesës duke përmirësuar rrjedhjen e oksigjenit në trurin tuaj. Domatet përmbajnë perqindje te larte të Likopenit. Likopeni është një antioksidant i fuqishëm që zvogëlon dëmet e bëra në qelizat tuaja. Ajo është kryesisht e pranishme në fruta të kuqe si domate, rrushi, papaja dhe shalqinj.

Mollët janë të pasura me pektin! Pektini është një fiber që do të përmirësojë tretjen, madje edhe shëndetin e trurit! Rozmari është një përbërës i tillë i fuqishëm për ilaçin, që pothuajse mund ta përdorni vetëm!

Panxhari rregullon rrjedhjen e gjakut ndërsa përmban ushqyes të shumtë për trupin.Avokado ka aftësinë për të rritur rrjedhjen e gj akut cerebral që prodhon kujtesë më të mirë dhe shëndetin e përgjithshëm të trurit. Kam gjetur këtë recetë në healthlifevison.com.

-2 copë copë rrënjë xhenxhefil
-2 luge caji kanellë
-3 luge caji me mjaltë
-4 limona
-125 gr. rrikë

Përgatitja;
Përziejeni së pari rrikën dhe xhenxhefilin, pastaj shtoni lëng limoni të shtrydhur në blender dhe përzijeni për disa minuta. Shtoni mjaltin dhe kanellën më pas dhe përzieni përsëri, pastaj hidheni shurupin në një kavanoz.

Merrni një lugë gjelle ilaçi dy herë në ditë ose para stërvitjes tuaj kardio. Në vetëm 3 javë, ju duhet të humbni një sasi të konsiderueshme të peshës dhe shëndeti juaj i përgjithshëm do te përmirësohet.