BREAKING NEWS

MSH informon mbi situatën epidemiologjike në vend: Ulet numri i viktimave, mbi 400 raste të reja

MSH informon mbi situatën epidemiologjike në vend: Ulet numri i
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi merr goditjen/ Prangoset ish- kandidati për deputet i LSI në zgjedhjet e 25 prillit në Tiranë. Emri

Monika Kryemadhi merr goditjen/ Prangoset ish- kandidati për deputet i LSI
x
BREAKING NEWS

Pushimet u kthyen në tragjedi/ Zbardhen detaje të reja nga vdekja e 4 turistëve rusë në Qerret, kamerat zbulojnë gjithçka, ja lëvizjet në hotelin luksoz. Ambasada ruse merr vendimin e menjëhershëm

Pushimet u kthyen në tragjedi/ Zbardhen detaje të reja nga vdekja e 4
x
BREAKING NEWS

“Kjo është bomba”, Frrok Çupi nxjerr prapaskenat që implikojnë politikanët e njohur dhe del me paralajmërimin e fortë: Ja si po i detyron Berisha që t’i rrinë rrotull!

“Kjo është bomba”, Frrok Çupi nxjerr prapaskenat
x
BREAKING NEWS

Trafikim të miturish dhe prostitucion/ Policia e Tiranës sekuestron pasurinë marramendëse të dy vëllezërve me rrezikshmëri të lartë në Tiranë. Zbardhen akuzat e rënda

Trafikim të miturish dhe prostitucion/ Policia e Tiranës sekuestron
x
BREAKING NEWS

Zbardhen të tjera detaje të reja për ngjarjen tronditëse/ Çfarë ka ndodhur në dhomën e saunës ku po qëndronin 4 turistët që u gjetën të vdekur në Qerret, shoqërohen në polici e gjithë stafi

Zbardhen të tjera detaje të reja për ngjarjen tronditëse/
x
BREAKING NEWS

SHBA e vendosur për Berishën, nuk pranon negociata dhe paralajmëron sekuestrim të pasurive sipas vendimit të Biden

SHBA e vendosur për Berishën, nuk pranon negociata dhe
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ Apartamenti përfshihet nga flakët në Astir, nënë e bir hidhen nga kati i tretë për t’u shpëtuar flakëve! Vdes e ëma. Zbardhen dyshimet e rënda

E rëndë/ Apartamenti përfshihet nga flakët në Astir,
x

Shëndeti

Doni të ndiheni të ngopur për një kohë të gjatë? Arsyet përse duhet të konsumoni vezë në mëngjes: Përmirëson kujtesën dhe...

Doni të ndiheni të ngopur për një kohë të

Nëse doni një ushqim që t’ju ??mbajë të ngopur për një kohë të gjatë, atëherë veza është ajo që ju nevojitet, pasi është shumë e pasur me proteina. Konsumimi sistematik i vezëve lidhet me një sërë arsyesh shëndetësore pasi mbron sytë nga katarakti dhe degjenerimi makular.

Për më tepër, e verdha e vezës është një burim i kolinës, e cila përmirëson kujtesën dhe funksionin e përgjithshëm njohës. Konsumi i vezëve është gjithashtu një ushqim ideal për mëngjes pasi duket se përmirëson humbjen e peshës, në krahasim me opsionet e tjera siç është buka. Sa vezë mund të hamë?

Njerëzit që nuk kanë kolesterol të lartë mund të hanë një vezë edhe çdo ditë, gjithmonë si pjesë e një diete të ekuilibruar të ulët në yndyra të ngopura. Për ata që kanë kolesterol të lartë, rekomandohet të kufizojnë – por jo të ndalojnë – konsumin e vezëve, sipas udhëzimeve.