BREAKING NEWS

Shëndetësia shqiptare promotore mediatike e koronavirusit që po ushtron terror mbi psiqikën e shqiptarëve nën regjinë e supernovës të Surrelit

Shëndetësia shqiptare promotore mediatike e koronavirusit që po
x

Shëndeti

Duhet ta gatuani me patjetër! Shalqin i pjekur, receta speciale që duhet të provoni këtë verë

Duhet ta gatuani me patjetër! Shalqin i pjekur, receta speciale që

INGREDIENTËT: Lëng dhe tul lime: 1/4 filxhan mjaltë: 1 lugë vaj ulliri: 1 shalqi të vogël, të prerë: Nenexhik: Kripë

UDHËZIMET
1.Ngrohni një tigan në nxehtësi mesatare. 2.Në një tas të mesëm, rrihni së bashku lëngun e limes dhe tulin, mjaltin dhe vajin e ullirit. 3.Lyeni krahët e shalqirit me lëngun dhe vendoseni në skarë.

4.Gatuajeni derisa të formohen njolla kafe dhe fruti të zbutet pak, rreth 2 minuta për secilën anë.
5.Hiqeni nga nxehtësia dhe hidhini sipër pak nenexhik dhe shërbejeni.

Si ta dalloni nje shalqi te embel dhe te pjekur mire! - AgroNews.Al