BREAKING NEWS

Nga Azem Hajdari, Shinasi Rama, Sali Berisha, Aleksandër Meksi, Gramoz Pashko, te Sabri Godo dhe Remzi Lani, Ilir Demalia nxjerr listën “bombë” të personazheve “VIP” që ishin pjesë e ish-Sigurimit të Shtetit dhe Partisë së Punës, ja pseudonimet...

Nga Azem Hajdari, Shinasi Rama, Sali Berisha, Aleksandër Meksi, Gramoz
x
BREAKING NEWS

Olsi Rama i përfshirë në trafiqe, Gazment Bardhi kërcënon Edi Ramën dhe pritet të bëjë publike më 14 dhjetor 2023 dosjen e vëllait të kryeministrit

Olsi Rama i përfshirë në trafiqe, Gazment Bardhi
x
BREAKING NEWS

Gjysma e qeverisë në burg dhe gjysma nën hetim, Edi Rama mbledh Kongresin e PS dhe nis sulm frontal kundër SHBA dhe SPAK, në panik nga republika e prokurorëve

Gjysma e qeverisë në burg dhe gjysma nën hetim, Edi Rama mbledh
x
BREAKING NEWS

SPAK lëshon 15 masa sigurie për aferën e inceneratorit të Tiranës, ja lista e plotë

SPAK lëshon 15 masa sigurie për aferën e inceneratorit të
x
BREAKING NEWS

Për kë do "kërcasin prangat"? Afera e inceneratorit të Tiranës, SPAK firmos 15 urdhër arreste, zbulohen emrat

Për kë do "kërcasin prangat"? Afera e inceneratorit
x
BREAKING NEWS

Ja pse u thirr me urgjencë Lulzim Basha në SHBA, kush është sponsori i fuqishëm që fshihet pas aksionit të tij që pritet të tronditë themelet e “Trekëndëshit të Bermudës”

Ja pse u thirr me urgjencë Lulzim Basha në SHBA, kush është
x
BREAKING NEWS

Ja si Berisha u përgatit të arratiset nga Shqipëria në ’97, roli i Pandeli Majkos, Rexhep Mejdanit, Bashkim Finos e Namik Dokles dhe telefonata “përtej Adriatikut” që ndryshoi rrjedhën e ngjarjeve, Gjon Bruçi zbardh anën e errët të Saliut

Ja si Berisha u përgatit të arratiset nga Shqipëria në
x
BREAKING NEWS

SPAK trondit çiftin Meta-Kryemadhi, prokurorët nisin sekuestrimet për dosjen e tyre të “zezë” të pastrimit të parave, ja çfarë po ndodh në GJKKO

SPAK trondit çiftin Meta-Kryemadhi, prokurorët nisin sekuestrimet
x

Shëndeti

Duhet ta keni të gjithë në banesë! Ekziston një bimë që sjell pasuri në shtëpi, ekspertët tregojnë ku duhet ta vendosni që të funksionojë

Duhet ta keni të gjithë në banesë! Ekziston një

Sipas ekspertëve të Feng Shui bëhet fjalë për bimën Crassula ovata, e njohur ndryshe si bima e fatit, e cila besohet se sjell fat në përgjithësi, e sidomos në biznes. Bima me gjelbërim të përhershëm sjell gjithashtu shëndet dhe bollëk së bashku me prosperitet.

Forma e gjetheve të saj i ngjan monedhave të vogla. Sipas kësaj teknike të lashtë kineze, kjo bimë duhet të vendoset në anën e djathtë të hyrjes dhe në pjesën veriore të shtëpisë. Thuhet se kjo bimë ka vajra esencialë që rrisin aftësitë e tij mendore dhe fizike të një personi.

Kjo bimë është një dhuratë e përkryer për të gjithë! Mund t’ja dhuroni dikujt që sapo ka nisur një biznes por gjithashtu dhe për ditëlindje, dasma, përvjetorë dhe raste të tjera.

Duhet ta keni të gjithë në banesë! Ekziston një