BREAKING NEWS

“Meta si oktapodi”, shpërthen Frrok Çupi dhe lëshon paralajmërimin ‘bombë’ për Presidentin: Çështja e floririt do të...

“Meta si oktapodi”, shpërthen Frrok Çupi dhe lëshon
x

Shëndeti

E dinit këtë? E thotë studimi më i fundit/ Mos bëni dush më shumë se 20 minuta, ja pasojat që mund të keni

E dinit këtë? E thotë studimi më i fundit/ Mos bëni

Ndoshta nuk e keni ditur por nuk duhet të qëndroni shumë gjatë në dush pasi mund të ketë efekte negative në organizmin tuaj.

Sipas dermatologëve, dushi nuk duhet të zgjasë më shumë se 20 minuta, përndryshe lëkura do të thahet shumë.

Përveç kësaj, vajrat natyrale të prodhuara nga gjëndrat dhjamore e mbajnë lëkurën e hidratuar, kështu që bërja e një dushi të gjatë mund ta heqë këtë “mburojë” të dobishme.