BREAKING NEWS

Spastrimet në PS, Rama fut në lista ministrat jo deputetë, zv/ministra, drejtorë e ish-anëtarë të LSI, zbulohen emrat që spostojnë veteranët

Spastrimet në PS, Rama fut në lista ministrat jo deputetë,
x

Shëndeti

E dinit këtë? Pse duhet ta mbani një sy mbyllur kur shkoni në tualet gjatë natës

E dinit këtë? Pse duhet ta mbani një sy mbyllur kur shkoni

Trupi dhe organet e tij punojnë gjatë gjithë kohës, edhe kur jeni duke fjetur. Por nëse ndodh që gjatë natës ju shkohet në banjë, duhet që njërin sy ta mbani mbyllur.

Ja pse!

Nëse e mbani një sy mbyllur do të gënjeni veten dhe trupin. Sepse kur i hapni të dy sytë në mes të natës, trupi juaj do të mendojë se është koha të zgjoheni dhe do të keni problem të bini përsëri në gjumë.

Mbajtja e njërit sy mbyllur, kur shkoni në banjë gjatë natës, do t’ju ndihmojë të bini në gjumë më shpejt.