BREAKING NEWS

Goditi agresorin që qëlloi kreun e opozitës, policia ndalon 2 truproja të Berishës

Goditi agresorin që qëlloi kreun e opozitës, policia ndalon 2
x
BREAKING NEWS

“Isha 10 metra larg, kur dëgjuam incidentin...”/ Neutralizoi agresorin që goditi Berishën, Erzen Breçani rrëfen momentin e ndërhyrjes: Lëvizje të dyshimta u kapën në oborrin e PD-së para protestë, por...

“Isha 10 metra larg, kur dëgjuam incidentin...”/ Neutralizoi
x
BREAKING NEWS

Sulmi ndaj Berishës, Flamur Noka zbulon prapaskenat: Kam informacione të sigurta që tregojnë se...

Sulmi ndaj Berishës, Flamur Noka zbulon prapaskenat: Kam informacione
x
BREAKING NEWS

“Rrezikojmë të shkojmë në luftë civile”, Jozefina Topalli bën paralajmërimin e fortë: Uroj të reflektojmë, pasi...

“Rrezikojmë të shkojmë në luftë civile”,
x
BREAKING NEWS

"Gerti Shehu i infiltruar"/ Deklarata e fortë e deputetit të PD-së: Ja pse prokuroria ka lëshuar një dokument informal

"Gerti Shehu i infiltruar"/ Deklarata e fortë e deputetit të
x
BREAKING NEWS

Dhuna ndaj Berishës/ Klodiana Lala zbardh detaje tronditëse: Autori ka precedentë për plagosje, në momentin e sulmit dyshohet se ka pasur me vete...

Dhuna ndaj Berishës/ Klodiana Lala zbardh detaje tronditëse: Autori ka
x
BREAKING NEWS

“Ishte për t’u bërë”/ Dhunoi Sali Berishën, Klodiana Lala zbardh detaje të forta nga biseda e truprojës me autorin

“Ishte për t’u bërë”/ Dhunoi Sali
x
BREAKING NEWS

Sulmi ndaj Sali Berishës, reagon ashpër Ambasada Britanike: Dhuna nuk ka vend në demokraci, mbështesim...

Sulmi ndaj Sali Berishës, reagon ashpër Ambasada Britanike: Dhuna nuk
x

Shëndeti

E hidhni në qumësht ose çaj? Ylli Merja tregon sekretin që duhet ta dini të gjithë: Gabimi më i madh në konsumimin e mjaltit

E hidhni në qumësht ose çaj? Ylli Merja tregon sekretin që

Mjeku popullor, Ylli Merja ka folur për të gjitha vetitë e mjaltit dhe përfitimet që marrim prej tij. Por në “Rreze Dielli” ai zbuloi gabimin që bëjmë shpesh në konsumimin e mjaltit duke e futur në qumësht të nxehtë.

“Nëse marr një lugë mjaltë dhe e fus në çaj ose qumësht të nxehtë është gabim i madh. Nëse do të merrnim 10%, tani do të marrin 1-2% të enzimave që duhet të perfitonim. Ato janë gjëra të gjalla ngodhrin, shkatërrohen”, zbulon Ylli Merja.

Qumështi duhet të jetë në temperaturë 40-42 gradë, jo më shumë se 50 kur dëshironi t’i shtoni mjaltë në të, për të marrë të gjitha përfitimet.