BREAKING NEWS

Në kërkim për skandalin e inceneratorëve, arrestohet Stela Gugallja. Ja në çfarë vendi të botës është ndaluar

Në kërkim për skandalin e inceneratorëve, arrestohet Stela
x
BREAKING NEWS

Çështja “Rama-McGonigal”, PS pranon kërkesën e PD, zbardhen me shpejtësi detajet e minutave të fundit

Çështja “Rama-McGonigal”, PS pranon kërkesën e
x
BREAKING NEWS

Kujt i përkisnin paratë që u grabitën në banesën e Alda Klosit? Ja si përgjigjet avokati i ish-zyrtares

Kujt i përkisnin paratë që u grabitën në banesën e
x
BREAKING NEWS

Tërbohet Berisha, zbulon SMS që Yuri Kim i dërgoi bashkëpunëtores së tij pas shpalljes “non grata”, fton militantët të “rrethojnë” Kuvendin dhe dërgon “kamikazë” te shtëpia e Ramës në Surrel

Tërbohet Berisha, zbulon SMS që Yuri Kim i dërgoi
x
BREAKING NEWS

Pas vendimit të Gjykatës për Alda Klosin, reagon menjëherë avokati i saj: Ka pasur një debat të gjatë në këtë seancë. Ja versioni që ka dhënë Rozeta Dobi për herë të katërt

Pas vendimit të Gjykatës për Alda Klosin, reagon
x
BREAKING NEWS

E fundosi pastruesja/ Gjykata merr vendimin për Alda Klosin që iu gjetën mbi 500 mijë euro cash në banesë

E fundosi pastruesja/ Gjykata merr vendimin për Alda Klosin që iu
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha i bindur se “Hamza” Ilir Meta do e tradhtojë sërish, ja pse kreu i “Foltores” nuk do futet në zgjedhjet e 14 majit me logon e PL dhe dera e hapur e pazarit për “non gratin” e lirinë e Shkëlzenit

Sali Berisha i bindur se “Hamza” Ilir Meta do e tradhtojë
x
BREAKING NEWS

Arben Ahmetaj drejt SPAK për pastrim parash, dëshmia e pastrueses dhe vartëses rëndojnë pozitat, ish-ministri fluturon drejt Suedisë

Arben Ahmetaj drejt SPAK për pastrim parash, dëshmia e pastrueses dhe
x

Shëndeti

E keni një zgjidhje të menjëhershme! Ul nivelin e sheqerit në gjak, ky ilaç natyral me vezë të ziera ju trajton këtë problem të rëndë shëndetësor

E keni një zgjidhje të menjëhershme! Ul nivelin e sheqerit

Njerëzit me sheqer të rritur në gjak duhet ta mirëmbajnë nivelin e glukozës, përndryshe do të ballafaqohen me shumë probleme serioze shëndetësore.

Për të zvogëluar vlerat shumë shpejt, kjo recetë kërkon angazhim.

Veç kësaj, kur filloni ta përdorni këtë ilaç duhet t’i kushtoni vëmendje ushqimit që e konsumoni dhe duhet t’i shmangni burimet që e shkaktojnë ngritjen e niveleve të sheqerit në gjak.

Më e mira e kësaj recete të mahnitshme është se përmban vetëm dy përbërës: Vezë të zier dhe acid malik! Gjithashtu mund të përgatitni edhe ujë shërues për ta shpejtuar shërimin.

Receta për zvogëlimin e niveleve të sheqerit

Fillimisht e zieni vezën në mbrëmje dhe pasi ta keni qëruar e përdorni një pirun për t’i bërë disa vrima në të. Pas kësaj, vendoseni vezën në një tas dhe hidhni acid malik (psh. uthulla e molës) mbi të. Lëreni ashtu gjatë tërë natës.

Në mëngjes hidheni tutje acidin malik dhe shtoni vezën. Përderisa e hani vezën, sigurohuni të konsumoni një gotë ujë të nxehtë në të cilët paraprakisht ia keni shtuar një lugë gjelle acid malik.

Vezët e ziera janë shumë të mira për shëndetin dhe mund t’i shtoni në sallatën tuaj për t’u furnizuar me proteinat që i nevojiten trupit.

Këshillë: Për çdo shqetësim shëndetësor që keni, sigurohuni që të konsultoheni me mjekun tuaj.