BREAKING NEWS

Yuri Kim jep ULTIMATUMIN për politikën shqiptare: Kjo gjë nuk të ndodhë në zgjedhjet e 25 prillit, parandaloni... (Mesazhi i plotë)

Yuri Kim jep ULTIMATUMIN për politikën shqiptare: Kjo gjë nuk
x

Shëndeti

E thotë mjeku më i mirë amerikan! Edhe po ta gatuani çdo ditë i bëni nder vetes/ Kjo është supa që bën mrekulli për shëndetin, ju pastron trupin dhe forcon zemrën

E thotë mjeku më i mirë amerikan! Edhe po ta gatuani çdo

Dr. Henry Bieler është vizionar amerikan, mjek dhe autor i librit “Ushqimi është il’açi më i mirë”, në të cilin thekson metodat e shërimit të sëmundjeve me ushqim. Ai beson që trupi ka aftësi të shërohet vetë.

Supa e tij e famshme është e pasur me kalium, alkalizon trupin dhe stimulon mëlçinë dhe gjëndrat tiroide. Po ashtu, ndihmon pankreasit për të kontrolluar nivelin e sheqerit në gjak.

Duke shtuar gjalpin e shkrirë, gjithashtu do të përfitojë shtojca të shumta cilësish shëruese. Zbutja e inflamacioneve, lyerja e indeve lidhëse, forcimi i imunitetit janë disa nga ato, ndërkaq besohet edhe që përmirëson memorien dhe ndihmon zhvillimin e inteligjencës.

Kjo supë është mënyra më e mirë e detoksikimit të trupit. Supa e Bielerit është mënyra e mirë që të filloni ditën apo mundeni thjesht t‘ia shtoni drekës. Përbërësit: 4 kungulleshka, të copëtuara, 3 gota borania, 2 kërcej selino, të copëtuara, 2 pjesë majdanoz, 250 ml ujë të filtruar, kripë deti sipas shijes.

Përgatitja: Derdheni ujin, hidhini kungulleshkat, boranitë dhe selinon në enë. Lini ujin të vlojë, pakësoni temperaturën dhe e lini të vlojë për 30 minuta, derisa perimet të zbuten dhe të bëhen të lëngshme.

Hidhni më pas përzierjen në blender dhe ia shtoni një grusht majdanoz dhe ujë. Shtypni perimet dhe i përzieni mirë. Sipas shijes, i shtoni kripë dhe, supa është e gatshme për ta konsumuar.

Nëse është e mundshme, gjithmonë përdorni perime organike. Mund të shtoni më shumë kungullesha në vend të bishtajave dhe anasjelltas.