BREAKING NEWS

Zgjedhjet për kreun e PD/ Spartak Ngjela zbulon prapaskenat ‘bombë’ dhe paralajmëron Sali Berishën: Ja si gënjeu stafi i tij i çoroditur dhe i trembur

Zgjedhjet për kreun e PD/ Spartak Ngjela zbulon prapaskenat
x
BREAKING NEWS

“Ku je SPAK? Pse nuk e çon deri në fund këtë dosje”/ Taulant Balla shpërthen ndaj Sali Berishës e familjarëve të tij dhe nuk lë gjë pa nxjerrë: Pastrim parash me...

“Ku je SPAK? Pse nuk e çon deri në fund këtë
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha tha se mund të jetë vrarë, ‘ringjallet’ Talo Çela dhe bën këtë lëvizje nga arratia, Klodiana Lala jep detaje

Artan Hoxha tha se mund të jetë vrarë, ‘ringjallet’
x
BREAKING NEWS

Shpërthim i fuqishëm pranë një karburanti në Shkozet, dyshohet për të lënduar

Shpërthim i fuqishëm pranë një karburanti në Shkozet,
x
BREAKING NEWS

Prej më shumë se 3 dekadash në sistemin e drejtësisë, KPK shkarkon nga detyra prokuroren e njohur (EMRI)

Prej më shumë se 3 dekadash në sistemin e drejtësisë,
x
BREAKING NEWS

SPAK një tjetër goditje të fuqishme/ Nis hetimet pasurore për 32 emrat 'VIP' që bënë bujë në mega-operacionin, në “sitë” llogaritë bankare dhe pronat e paluajtshme

SPAK një tjetër goditje të fuqishme/  Nis hetimet pasurore
x
BREAKING NEWS

Digjet raundi i dytë/ Mbledhja në Komisionin e Ligjeve për zgjedhjen e Presidentit të ri zgjat vetëm 3 minuta, ja çfarë pritet të ndodhë sot në orën 18:00

Digjet raundi i dytë/ Mbledhja në Komisionin e Ligjeve për
x
BREAKING NEWS

‘Bomba’ e Arian Çanit, zbulon lëvizjen e papritur që do bëjë kryeministri Rama shumë shpejt: Nuk e ka lënë me kaq

‘Bomba’ e Arian Çanit, zbulon lëvizjen e papritur
x

Shëndeti

Efekte të jashtëzakonshme, mjafton të pini gjysmë gote nga kjo përbërje në mbrëmje para se të shkoni në shtrat

Efekte të jashtëzakonshme, mjafton të pini gjysmë gote nga

Frutat e thata janë një alternativë e shkëlqyer për ëmbëlsirat.Është po aq i ëmbël, dhe në të njëjtën kohë japin shumë vitamina, minerale dhe fibra.

Sigurisht, nuk duhet ta teproni me to, sepse janë të dëmshme dhe yndyrore kur konsumohen në sasi më të mëdha.Nëse për ndonjë arsye nuk ju pëlqejnë frutat e thata, sigurohuni që të provoni këtë metodë përdorimi.

Merrni frutat tuaja të preferuara të thata, të tilla si kajsitë, kumbullat, rrushin e thatë dhe hurmat dhe vendosini në sherpas.

Më pas hidhni ujë të vluar dhe lëreni të mbuluar për 20-30 minuta. Nëse dëshironi, mund t’i vendosni në ujë të ftohtë dhe t’i zieni.

Dhe për çfarë? Si rezultat, fruti do të bëhet më i butë dhe më i shijshëm.

Ne gjithashtu do të kënaqemi me to më shpejt. Është e rëndësishme që ngrënia e frutave të thata në këtë formë të zvogëlojë rrezikun e problemeve me tretjen. Kjo është veçanërisht e rëndësishme për njerëzit me stomak të ndjeshëm, të cilët janë të prirur për kapsllëk dhe fryrje.

Thithja e frutave të thata në ujë të valë nuk është asgjë e re. Është një ilaç i shkëlqyer për kapsllëkun. Ajo funksionon në mënyrë efektive, por butësisht. Mjafton të pini gjysmë gote me një lëng të tillë të ngrohtë në mbrëmje para se të shkoni në shtrat ose në mëngjes me stomakun bosh. Nuk duhet të prisni gjatë për efektet.