BREAKING NEWS

Gjykata Kushtetuese merr vendimin për zgjedhjet lokale të 30 qershorit

Gjykata Kushtetuese merr vendimin për zgjedhjet lokale të 30 qershorit
x
BREAKING NEWS

A do ketë heqje totale të masave? Brataj jep informacionin e rëndësishëm dhe tregon çfarë pritet: Kemi frikë nga…

A do ketë heqje totale të masave? Brataj jep informacionin e
x
BREAKING NEWS

Si asnjëherë më parë, publikohen shifrat e fundit të Covid-19

Si asnjëherë më parë, publikohen shifrat e fundit të
x
BREAKING NEWS

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë, një tjetër shtet evropian heq të gjitha kufizimet me Shqipërinë duke filluar nga nesër

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë,
x
BREAKING NEWS

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë
x
BREAKING NEWS

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të ashpra dhe jep ultimatumin e prerë: Çoni përpara Reformën në Drejtësi! Nëse s’tregoni guxim...

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të
x
BREAKING NEWS

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/ Pritet vendimi për zgjedhjet lokale të 2019, përfaqësuesja e qeverisë kërkon pezullimin e çështjes. Cili është verdikti i Gjykatës Kushtetuese?

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/
x

Shëndeti

Efektet 'magjike': Përse duhet të pini një lugë vaj ulliri në mëngjes?

Efektet 'magjike': Përse duhet të pini një lugë

Dita e mirë shihet në mëngjes ndaj dhe këshillat e gjysheve lidhen më së shumti me orët e para të mëngjesit. Mund ta nisni ditën me një lugë mjaltë, të pini një lugë vaj ulliri ose një gotë ujë me limon, por ajo çfarë duhet të bëni në të vërtetë është të veproni sipas nevojave të organizmit pasi sado të vlefshme të jenë këshillat e gjysheve, nuk mund t'i zbatoni të gjitha njëherësh. Më poshtë do të lexoni përfitimet shëndetësore dhe dobitë e vajit të ullirit nëse do të pini 1 lugë çaji çdo mëngjes:

Zemra juaj do të jetë më e shëndetshme.

Për shkak të polipenolit dhe yndyrnave të shëndetshme që përmban, vaji i ullirit normalizon nivelet e kolesterolit e sheqerit në gjak.

Vaji i ullirit mundëson djegien e yndyrës trupore në mënyrë më të shpejtë.
Vaji i ullirit përmban antioksidantë të fuqishëm që mbrojnë sistemin imunitar nga infeksionet.

Vaji i ullirit redukton rrezikun e shfaqjes së kancerit dhe sëmundjeve të tjera kronike e mendore.

Mban presionin e gjakut nën kontroll dhe trajton problemet me aparatin tretës.