BREAKING NEWS

Një oficer policie dhe një ushtarak, pjesë e grupeve kriminale/ Nga masakrat tek atentatet, Policia në konferencë urgjente, zbardhen detajet e super-operacionit: Ishin vrasës me pagesë

Një oficer policie dhe një ushtarak, pjesë e grupeve kriminale/
x
BREAKING NEWS

Super-operacion në Durrës, shkatërrohet grupi kriminal, arrestohen 15 persona të dyshuar për vrasje. Detajet

Super-operacion në Durrës, shkatërrohet grupi kriminal,
x
BREAKING NEWS

I pari në vendin tonë që fiton betejën/ U shkarkua nga KPA, prokurori i njohur i Tiranës fiton gjyqin në Strasburg

I pari në vendin tonë që fiton betejën/ U shkarkua nga KPA,
x
BREAKING NEWS

Publikimi i të dhënave, gazetari Koka bën deklaratën e fortë dhe paralajmëron: Nëse publikohet Memex e gjithë organizata e Policisë së Shtetit rrëzohet, ja kush janë ata që cënohen më shumë

Publikimi i të dhënave, gazetari Koka bën deklaratën e
x
BREAKING NEWS

Sulmi kibernetik/ Ish-kreu i policisë, Hajdarmataj bën paralajmërimin e fortë: Nëse grupet kriminale marrin në dorë sistemin MEMEX do të ketë pasoja, kjo situatë...

Sulmi kibernetik/ Ish-kreu i policisë, Hajdarmataj bën
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet për kryetarin/ Plas keq mes Kokalarit dhe Sekretarit të FRPD: Kë gënjeni ju, budallenj na dini?

Zgjedhjet për kryetarin/ Plas keq mes Kokalarit dhe Sekretarit të
x
BREAKING NEWS

Publikimi i të dhënave/ Klodiana Lala sulmon qeverinë: Po gënjejnë, institucionet e dinë shumë mirë se cilat sistemi janë sulmuar dhe ç’të dhëna janë marrë

Publikimi i të dhënave/ Klodiana Lala sulmon qeverinë: Po
x
BREAKING NEWS

Sulmet kibernetike/ Eksperti i sigurisë plas deklaratën e fortë dhe paralajmëron: Hakerat kanë tentuar sulmin në bankat e nivelit të dytë, po tentohet të...

Sulmet kibernetike/ Eksperti i sigurisë plas deklaratën e fortë
x

Shëndeti

Eksperti: Këto çajra bëjnë mrekulli në trupin tuaj

Eksperti: Këto çajra bëjnë mrekulli në trupin tuaj

Kur bëhet fjalë për çajrat, shumë njerëz i përdorin për përmirësimin e shëndetit. Eksperti i bio-mjekësisë, Zef Gjeta, i ftuar këtë të martë në emisionin “Abc-ja e mëngjesit”, shpjegoi se duhet të konsumoni çaj çdo ditë për të forcuar imunitetin, sidomos në këtë periudhë.

“Çaji i kamomilit ndihmon për qetësim dhe për të forcuar imunitetin. Çaji i malit, kemi atë të jugut, i verdhi që njeh populli dhe ai i veriut apo rigonit. Ka efekte shumë të mira, të qetëson. Nga ana tjetër, çaji i malit largon toksinat dhe ndihmon me tretjen si dhe sistemin e qarkullimit të gjakut.

Lulja e blinit është shumë e mirë, jo të gjithë e përdorin. Bashkë me këto vjen dhe menteja, me veti qetësuese për imunitetin. Dhe gjethet e ullirit, kanë veprim imunitar dhe lehtësues për ata që vuajnë nga diabeti dhe tensioni i lartë dhe mund të pihet pa ëmbëlsues.”, tha ai.

Më tej, ai theksoi se në këto çajra mund të shtoni xhinxher, i njohur gjithashtu për vetitë që ka. Sipas tij, duhet të përdoret një ëmbëlsues natyral siç është mjalti. “Mjalti ka aftësi të mira për trupin dhe nuk duhet ta hedhim menjëherë. Presim që të bëhet 40 gradë dhe ta tresim mjaltin përndryshe humbin vlerat.”