Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Eliminoni stresit përmes dushit

Postuar: 13/06/2018 - 17:10

Kur bëhet fjalë për të fjetur dhe për të nxitur sistemin imunitar, shumë shpenzojnë qindra dollarë duke investuar në spërkatje, vitamina dhe pluhura.

Por çfarë ndodh nëse sekreti i gjumit varet tek një trup dhe mendje e shëndoshë, është aq i thjeshtë sa të varësh diçka në dushin tënd?

Dushet me eukalipt, ku njerëzit e varin bimën nga koka e dushit, jo vetëm që janë të ‘bekuar’, por mbushen me një mori përfitimesh shëndetësore.

Ideja për dushe eukalipt është e thjeshtë. Mblidhni një shumëllojshmëri gjethesh të freskëta, lidhni rrjedhjen së bashku dhe sigurojeni atë pas kokës dush, nga rryma e drejtpërdrejtë e ujit.

Pastaj, thjesht ndizni dushin dhe shijoni të gjitha përfitimet shëndetësore.

Avulli dhe nxehtësia nga dush ndihmojnë gjethet e gjelbra për të çliruar vajrat esenciale.

Kjo nga ana e tij ndihmon në luftën kundër “mjegullës” së trurit dhe stresit, duke vepruar si një “antidepresant”, duke rritur sistemin imunitar dhe duke u përgatitur për një gjumë të mirë gjatë natës dhe për t’u zgjuar i freskët në mëngjes.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 0

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/06/2018 - 14:49

Përfitimet shëndetësore të Vitaminës C

Postuar: 20/06/2018 - 14:44

Eurostat ka publikuar indeksin e nivelit të çmimeve në vendet e Bashkimit Europian dhe vendet kan

Postuar: 20/06/2018 - 14:41

Të nxehtët ekstrem mund të godasë edhe personat më të shëndetshëm.

Postuar: 20/06/2018 - 12:34

Salçiçet janë ndër produktet që konsumohen masivisht nga tryeza e shtëpisë tek fast food-et dhe r

Postuar: 20/06/2018 - 11:26

Sipas Yin Shin Iyutsu, një mjek japonez që merret me mjekësi alternative të lashtë, po të aplikos

Postuar: 20/06/2018 - 08:26

Jemi ende në sezonin e qershive.

Postuar: 20/06/2018 - 07:48

Edhe pse vajrat nuk janë substanca e parë që të vjen ndërmend kur mendon për rënien në peshë, rez