Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Flasin ekspertët: Këto janë tre ushqimet që nuk duhet të konsumoni para se të kryeni marrëdhënie intime

Postuar: 06/07/2019 - 13:55

 Para se të kryeni marrëdhënie seksuale nuk duhet të konsumoni disa ushqime, pasi këto ndikojnë për keq në performancën tuaj në shtrat.

Një studim i kryer së fundmi ka arritur në përfundimin se cilat janë tre ushqimet që ‘’vrasin’’ dëshirat seksuale.

Në vendin e parë renditet çokollata. Ndaj në se doni të keni një natë të zjarrtë mos konsumoni çokollatë para se të kryeni marrëdhënie seksuale.

Sipas mjekëve çokollata frenon sekretimin e testosteronit tek meshkujt dhe si pasojë ata shfaqin problem me ereksionin.

Në vendin e dytë renditet djathi. Të konsumosh djathë para se të kryesh marrëdhënie seksuale është një ide e keqe si për meshkujt ashtu dhe femrat sepse pasi të keni përfunduar aktin seksual do të  përfundoni me dhimbje barku nga pas.

Dhe në vendin e tretë dhe të fundit renditet kafja. Kjo sepse kafja rrit nivelin e ankthit, sidomos tek disa persona.

Por tek meshkujt ajo ul edhe nivelin e testosteronit dhe kuptohet se kështu ulet edhe dëshira seksuale.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/09/2019 - 20:43

Italianët njihen si popull që konsumojnë ushqim të bollshëm por jo të shëndetshëm. Makaronat janë pjata e tyre e preferuar. Ata janë gjithashtu adhurues të verës së kuqe.

Postuar: 18/09/2019 - 14:47

Rritja e fëmijëve është një ndër vështirësitë më të mëdha që hasin prindërit në jetën e tyre.

Postuar: 18/09/2019 - 13:26

Asnjë nuk do të ketë flokë të yndyrshëm, që duken të pistë dhe të vajosur.

Postuar: 17/09/2019 - 19:09

Vështirë se do arrijë t’i marrin të gjitha por të paktën ta kemi një ide të përgjithshme, q

Postuar: 17/09/2019 - 16:04

Në kohët e sotme, vëmendja jonë është më e fokusuar në cilësinë e ushqimeve që sjellim në tryezë.

Postuar: 17/09/2019 - 13:34

Pirja e ujit gjatë ngrënies është një zakon që të gjithë e bëjmë shpesh por ky zakon paska dhe an