Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Flasin ekspertët: Nëse partneri ju kontrollon celularin keni një problem të madh!

Postuar: 21/05/2019 - 23:42

 Të gjithë ju që jeni në një lidhje, duhet të dini të dalloni se kur diçka po shkon keq, dhe nuk e kemi fjalën për fazën më të fundit të zënkave apo shuplakave.

E kemi fjalën për abuzimin emocional që mund të bëjë partneri ndaj jush, ndaj ne kemi sjellë disa shenja sesi ta dalloni atë në marrëdhënien tuaj.

Fillojmë me gjënë më të thjeshtë, kontrolli i telefonit tuaj celular.

Nuk e kemi fjalën për kërkesat rastësore si, “dërgoje pak këtë sms se po ngas makinën” apo “ma gjej pak këtë këngën”, që në dukje janë ta pafajshme.

E kemi fjalën për ata partnerë që kanë fjalëkalimet e njëri-tjetrit, që lexojnë sms-të tuaja, që ju detyrojnë të mbani vendndodhjen aktive në mënyrë që të gjurmojnë çdo hap që bëni dhe që ju telefonojnë shpesh për të ditur se ku jeni dhe çfarë po bëni.

Kjo qartazi quhet një abuzim emocional dhe mund të shkojë edhe në një shkallë më të rëndë si abuzimi verbal ose fizik, nëse ti për shembull ia vonon përgjigjen.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/06/2019 - 19:02

Në verë, të gjithë duam të kalojmë më shumë kohë në ajër të pastër, të ecim në park dhe të shijojmë gjelbërimin dhe lulet. Por mushkonjat mund të shkatërrojnë edhe pushimet më të mrekullueshme.

Postuar: 18/06/2019 - 08:42

Ekziston një paralajmërim se ushqimi i përpunuar fast food që gjendet kudo dhe që përmban shumë k

Postuar: 16/06/2019 - 13:35

Kanceri, siç e dimë, është gjithmonë një e keqe për të gjithë. Ka kaq shumë faktorë të njohu

Postuar: 15/06/2019 - 12:47

Në kohën e Homerit, selinoja ishte simbol i bukurisë dhe gëzimit.

Postuar: 13/06/2019 - 11:26

“Të paktën 53 fëmijë kanë vdekur në Indinë veriore në 10 ditët e fundit nga një sëmundje vd

Postuar: 12/06/2019 - 23:24

Studiuesit e mjekësisë e përcaktojnë pjesën trekëndëshe të fytyrës, pra zonën rreth gojës dhe hun

Postuar: 12/06/2019 - 14:45

Një studim i ri ka konkluduar që një dozë e vitaminës D, mund të ndihmojë në zvogëlimin e rritjes