BREAKING NEWS

Do kandidojë në Durrës përballë Bashës? Vjen reagimi i papritur i kryeministrit Rama: Mos hapni llafe kot. Ja cilin qytet kam zgjedhur

Do kandidojë në Durrës përballë Bashës? Vjen
x

Shëndeti

Gjithçka keni nevojë është një peshqir! Metoda japoneze për bel të hollë dhe bark të sheshtë. Ndiqni VIDEON dhe me rezultatet do ngeleni pa fjalë

Gjithçka keni nevojë është një peshqir! Metoda

Një mjek japonez i quajtu Toshiki Fukutsuji ka zhvilluar një metodë unike për të mbajtur në formë zonën e belit dhe barkut. Gjithçka që ju nevojitet është një peshqir i thjeshtë dhe pesë minuta. Provoni ta bëni për 10-30 ditë, për të vënë re ndryshimet.

– Merrni një peshqir dhe mbështilleni fortë për ta bërë sa më trashë dhe të gjatë; – Uluni në një sipërfaqe të sheshtë. Një shtrat apo divani i shtëpisë nuk bën punë, kështu që uluni në dysheme dhe nëse keni, vendosni një nga tapetet që përdoren për yoga apo aerobi.

– Vendosni peshqirin pas jush; – Shtrihuni butësisht me shpinë; – Hapini këmbët njësoj sa gjerësia e shpatullave dhe drejtoni gishtat e mëdhenj të këmbëve “përballë” njëri-tjetrit; – Shtrini krahët, ktheni pëllëmbët e duarve; – Qëndroni në këtë pozicion për 5 minuta. (Sugjerim: vendosni këngët e preferuara në sfond, pasi kështu nuk do t’i ndjeni minutat.)

– Nëse nuk arrini të qëndroni për 5 minuta, provoni 2-3 minuta; – Më pas, ngrihuni lehtësisht dhe jo menjëherë që të mos lëndoheni./Anabel