BREAKING NEWS

Aksident i frikshëm te "Kthesa e Kamzës", ka viktima

Aksident i frikshëm te "Kthesa e Kamzës", ka viktima
x
BREAKING NEWS

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por është i vërtetë”/ Kreshnik Spahiu zbulon hapat që ndërmerr BE për të hapur ‘thesin’ e fondeve në Ballkan

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por
x
BREAKING NEWS

Pas ‘dasmës’ në BBV, Nard Ndoka bën thirrjen epike për shqiptarët: Luizi u ‘martu’, në 11 shkurt të “martojmë” Ramën

Pas ‘dasmës’ në BBV, Nard Ndoka bën thirrjen epike
x
BREAKING NEWS

“Çështjet e Brilant dhe Ervis Martinaj të lidhura”/ Gazetari zbardh prapaskenat e forta: Grupet kriminale e kanë metodë përdorimin e...

“Çështjet e Brilant dhe Ervis Martinaj të lidhura”/
x
BREAKING NEWS

A ka kryer Ervis Martinaj ndërhyrje plastike?/ Artan Hoxha zbulon si qëndron e vërteta

A ka kryer Ervis Martinaj ndërhyrje plastike?/ Artan Hoxha zbulon si
x
BREAKING NEWS

Vrau të riun nga Kukësi në Prizren, zbardhet kërkesa më e fundit e prokurorisë për “Kobrën” dhe pesë të tjerë

Vrau të riun nga Kukësi në Prizren, zbardhet kërkesa më
x
BREAKING NEWS

Pas njoftimit të datës së protestës, Berisha bën lëvizjen e radhës, ja çfarë pritet të ndodhë sot

Pas njoftimit të datës së protestës, Berisha bën
x
BREAKING NEWS

Vëmendje shoferë! S’ka më të lëvizësh me makinë pa dokumente, makina monitoruese zbret në terren (Detaje)

Vëmendje shoferë! S’ka më të lëvizësh me
x

Shëndeti

Hodhi 10 thelpinj hudhër në një tenxhere me ujë, zbuloni se çfarë ndodhi disa minuta më vonë

Hodhi 10 thelpinj hudhër në një tenxhere me ujë, zbuloni se

Hudhra është një produkt që është i pranishëm në çdo shtëpi dhe zakonisht përdoret çdo ditë pasi, me sa kemi parë, përveçse i jep një shije dhe intensitet shtesë ushqimit, mund të bëjë mrekulli edhe për shëndetin tonë.

Kjo do të thotë që ju gjithashtu duhet të pastroni hudhrat çdo ditë, një proces veçanërisht që kërkon kohë pasi lëkurat e hudhrës janë veçanërisht të holla, gjë që e bën pastrimin jashtëzakonisht torturues! Kjo është arsyeja pse ne kemi gjetur zgjidhjen më të lehtë për ju për të qëruar disa thelpinj hudhër në një kohë të shkurtër, gjithashtu vini re se në këtë mënyrë duart tuaja nuk do të kenë erë aq të fortë më pas.

Procesi është i thjeshtë, vendosni thelpinjtë që dëshironi të qëroni në një enë dhe më pas mbushni tasin me ujë. Pas pak do të shihni që lëvozhgat të shkëputen pothuajse vetë.

Shikoni më shumë detaje në videon e mëposhtme si dhe disa mënyra të tjera për të qëruar lehtësisht një hudhër: