BREAKING NEWS

Koronavirusi drejt zhdukjes në Shqipëri, ja sa persona kanë rezultuar të infektuar me Covid-19 në 24 orët e fundit, asnjë humbje jete

Koronavirusi drejt zhdukjes në Shqipëri, ja sa persona kanë
x
BREAKING NEWS

Mjekësia në zi/ Ndahet nga jeta mjeku i njohur shqiptar, kolegët e tij japin lajmin e trishtë: Humbje e madhe! (EMRI+FOTO)

Mjekësia në zi/ Ndahet nga jeta mjeku i njohur shqiptar, kolegët
x

Shëndeti

Humbje në peshë, tretje më e mirë, imunitet të fortë dhe kundër kollës, ky është lëngu natyral që nuk duhet ta ndani për asnjë ditë

Humbje në peshë, tretje më e mirë, imunitet të

Uji me mjaltë përmirëson mirëqenien tuaj për sa kohë e konsumoni rregullisht.

Mijëra njerëz pijnë ujë të ngrohtë me mjaltë çdo mëngjes sepse i ndihmon të h umbasin në peshë. Uji i ngrohtë me mjaltë vlerësohet për vetitë e forta që ka në sh krirjen e dh jamit rreth belit por edhe në pjesët e tjera të trupit.

Mjalti përmban sheqerna natyralë që ofrojnë një energji të shëndetshme që pakëson nepsin dhe rrit d jegien e ka lorive.

Enzimat tek mjalti përmirësojnë funksionet e mëlçisë dhe ofrojnë një tretje më të mirë të ushqimit.

Ngrënia e mjaltit e mbron florën bakteriale dhe lehtëson përthi thjen e ushqyesve gjatë vakteve.

Sikur të mos mjaftonte kjo, uji me mjaltë ka një efekt laksativ që rregullon lëvizjen e zorrëve dhe par  andalon konstipacionin.

Sistemi imunitar ka një përfitim të menjëhershëm nga uji i ngrohtë me mjaltë.

Kjo ku rë përmban enzima, vitamina dhe minerale që e forcojnë imunitetin dhe e mbrojnë atë nga pa togjenët e dë mshëm.

Vetitë an tibak teriale të mjaltit shk atërrojnë mikroorganizmat që mund t’u rezistojnë edhe an tibio tikëve më të fortë.

Uji i ngrohtë me mjaltë është një tonik natyral që lu bri fikon rrugët e th ata të frymëmarrjes dhe ndihmon në nxjerrjen e sekr ecio neve.