Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ilaçi i gjyshes! Rigjeneron kockat, nyjet dhe eliminon totalisht dhimbjet brenda vetëm 7 ditëve

Postuar: 11/09/2019 - 17:08

Në rast se vuani nga dhimbja e vazhdueshme në shpinë, në dore, në këmbë, në kocka ose në qafë, duhet të përmirësoni sjelljen tuaj trupore sa më shpejt që të jetë e mundur.

Dhimbja në strukturën tuaj të kockave mund të zbulohet lehtësisht me ndihmën e recetës që do t’ju prezantojmë këtu!

Xhelatina është përbërja themelore e përzierjes.

Ju keni nevojë për 150 g xhelatin vici, të cilat mund të gjeni në çdo supermarket. Perzini dy lugë xhelatinë në një çerek filxhan me ujë të ftohtë dhe mbani përzierjen në frigorifer. Xhelatina kthehet në pelte kur është përzier me ujë. Pini rreptësisht në mëngjes përveç qumështit, apo çajit.

Kryeni këtë trajtim rreth një muaj dhe filloni ta përdorni sërish pas pushimit gjashtë muaj. Rezultatet pozitive duhet të shfaqen gjatë javës së parë të përdorimit.

Kjo do t’ju ndihmojë të rivendosni lubrifikimin natyral të përbashkët dhe kockat tuaja do të jenë më të shëndetshme!

Kjo është një kurë me cilësi të lartë dhe siguron një gamë të gjerë të përfitimeve shëndetësore. Disa prej tyre janë:

– Rrit elasticitetin forcon ligaments

– Mbron nga osteoporoza dhe osteoartriti

– Përmirëson aftësitë mendore

– Forcon nyjet dhe muskujt e zemrës

– Ndihmon në trajtimin e dysplasia

– Përmirëson strukturën e lëkurës dhe flokëve

– Kjo përshpejton metabolizmin

– Përmirëson ngjyrën

Kjo recetë është një mundësi shumë më e mirë për ju, sepse xhelatina është një produkt natyral i marre nga kockat e vicit. Ajo përmban disa nga aminoacidet më të fuqishme si peptidet dhe proteinat. Ata janë ato që nxisin rritjen dhe përmirësojnë strukturën e indeve dhe eshtrave tuaja.

Provoni këtë ilaç natyral të mahnitshëm dhe rivendosni plotësisht kockat tuaja! Nuk ka më dhimbje për ju!

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/10/2019 - 11:36

Thuajse të gjithëve iu ka ndodhur që teksa pastrojnë kungullin i hedhim edhe farat dhe nuk i konsumojmë. Mirëpo diçka e tillë është e gabuar dhe më poshtë sjellim dhjetë arsye se pse duhet ti konsumoni:

Postuar: 23/10/2019 - 08:01

Makaronat mund të jenë të mira për belin tënd.

Postuar: 22/10/2019 - 13:14

Të gjithë e kemi pyetur të paktën një herë veten se sa do të arrinin të mbijetonin nëse nuk do të

Postuar: 21/10/2019 - 13:40

Mjeku i famshëm Oz ka zbuluar se çaji me banane është një pije ideale për një gjumë të mirë.

Postuar: 21/10/2019 - 13:18

Aspirina është e njohur për aftësinë e saj për të lehtësuar dhimbjen nga lëndimet e lehta dhe gji

Postuar: 21/10/2019 - 12:37

Diabeti është një ndër sëmundjet më të përhapura në mbarë botë dhe ka përfshirë të gjitha moshat.

Postuar: 21/10/2019 - 09:17

Mëngjesi është vakti më i rëndësishëm për shëndetin e njeriut, por kur është koha e duhur për të