BREAKING NEWS

Fatos Klosi: Meta po ndjek lojën e Berishës për shkak të pazareve, nuk kanë çfarë humbin dhe duan kreun e opozitës, pas 11 dhjetorit rrezikohet përplasje

Fatos Klosi: Meta po ndjek lojën e Berishës për shkak të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu publikon foton e Lulzim Bashës dhe bën komentin e papritur: Në varreza me...

Kreshnik Spahiu publikon foton e Lulzim Bashës dhe bën komentin e
x
BREAKING NEWS

Fatos Tarifa plas “bombën”: Korrupsionin e futi Ilir Meta, 40 për qind e buxhetit shkonte në xhepin e tij, paratë i transportonte me çanta

Fatos Tarifa plas “bombën”: Korrupsionin e futi Ilir Meta, 40
x
BREAKING NEWS

Kryeministri Rama uron 29 nëntorin dhe publikon videon me pamjet fantastike nga përfundimi i projektit gjigant: Do të bëhet një korridor lidhës i rëndësishëm Lindje-Perëndim

Kryeministri Rama uron 29 nëntorin dhe publikon videon me pamjet fantastike
x
BREAKING NEWS

Kush është zv.kryeministri që doli tek përgjimet e Rezart Taçit? Braçe shpërthen i revoltuar dhe “hedh topin” tek Arben Ahmetaj: Unë siguroj dokumentin e plotë dhe në atë datë unë kam qenë vetëm deputet

Kush është zv.kryeministri që doli tek përgjimet e Rezart
x

Shëndeti

Ilaçi më i mirë natyral, falë përzierjes së tre përbërësve të thjeshtë

Ilaçi më i mirë natyral, falë përzierjes së tre

Është një pije e përbërë nga limon, hudhra, xhenxhefil dhe ujë. Përfitimet e panumërta të kësaj pike vijnë nga kombinimi i këtyre 3 përbërësve shumë të njohura në botën e mjekësisë natyrore për shkak të aftësive të tyre të jashtëzakonshme shëruese.

Rregullon nivelin e yndyrës në gjak;

Parandalon dhe trajton kongjestion arterial;

Parandalon dhe trajton infeksionet dhe ftohjet;

Përmirëson sistemin imunitar;

Pastron mëlçinë në mënyrë të natyrshme;

Mbron trupin nga radikalët e lirë, shkaktarë të shumë sëmundjeve serioze, sidomos në dëm të zemrës dhe sistemit të qarkullimit të gjakut.

1 rrënjë e vogël xhenxhefil (rreth 3-4cm);

Lani limonët dhe prijini ato në copa, shtoni hudhrën dhe vendoseni së bashku me limon dhe xhenxhefilin në një blender, masën e përftuar hidheni në një tas metalik, hidhni 2 litra ujë në tas dhe vendoseni për të zier, trazojeni vazhdimisht derisa të arrijë pikën e vlimit. Menjëherë fikeni nxehtësinë pak para se përzierja të arrijë vlim të plotë dhe lëreni të ftohet. Përmes një kullese hidheni masën e përftuar në një shishe qelqi. Pini një gotë një herë në ditë, me stomak bosh ose të paktën 2 orë para një vakti. Kombinimi i ujit dhe limonit neutralizon erën e hudhër. Para se ta pini këtë pije, sigurohuni që ta tundni mirë.