BREAKING NEWS

“Vangjush Dako ishte lidhje direkte e Ramës”/ Artan Hoxha zbardh detaje të reja nga arrestimi i ish-kryebashkiakut të Durrësit: Janë bërë tentativa që...

“Vangjush Dako ishte lidhje direkte e Ramës”/ Artan Hoxha
x
BREAKING NEWS

“Fletë-arresti për Dakon u pre të premten”, Artan Hoxha zbulon detaje të reja: Ja pse nuk u zbatua menjëherë urdhri i SPAK

“Fletë-arresti për Dakon u pre të premten”, Artan
x
BREAKING NEWS

Plagosi bashkëshorten në Korçë, vetëdorëzohet autori

Plagosi bashkëshorten në Korçë, vetëdorëzohet
x
BREAKING NEWS

Kryeministri Rama takim me ambasadoren Yuri Kim pas arrestimi i Dakos nga SPAK (Detajet)

Kryeministri Rama takim me ambasadoren Yuri Kim pas arrestimi i Dakos nga SPAK
x
BREAKING NEWS

“Është i gatshëm të ballafaqohet me drejtësinë”/ Avokati zbulon ku ndodhej Vangjush Dako në momentin që doli urdhër-arresti

“Është i gatshëm të ballafaqohet me
x
BREAKING NEWS

Arrestimi i Vangjush Dakos, analisti i njohur zbulon skenarin: Një situatë e tillë i intereson kryeministrit apo po detyrohet...

Arrestimi i Vangjush Dakos, analisti i njohur zbulon skenarin: Një
x
BREAKING NEWS

“SPAK nën trysnin e ndërkombëtarëve”/ Arrestimi i Vangjush Dakos, reagon avokati i tij: Ja për çfarë akuzohet

“SPAK nën trysnin e ndërkombëtarëve”/ Arrestimi
x
BREAKING NEWS

Avokati Hazizaj zbardh detaje nga arrestimi i Vangjush Dakos me urdhër të SPAK: Masa e sigurimit me burg nuk është e duhura, ja çfarë rrezikon ish-kryebashkiaku

Avokati Hazizaj zbardh detaje nga arrestimi i Vangjush Dakos me urdhër
x

Shëndeti

Iu nis aritmia zemrës papritur? Mjekët zbulojnë se çfarë duhet të bëni menjëherë

Iu nis aritmia zemrës papritur? Mjekët zbulojnë se

Aritmia është një nga simptomat që kemi ndjerë të na ndodhë të gjithëve të paktën një herë. Shpeshherë situatat në të cilat ne frikësohemi, shqetësimi rreth dickaje apo dikujt, ankthi bëjnë që zemra jonë të rrahë aq shpejt sa na duket sikur do të na dalë nga vendi.

Këto rrahje të sheshta zemre na shqetësojnë qoftë edhe nëse ndodhin vetëm një herë. Ndër shkaqe të tjera të kësaj simptome janë dhe: një situatë rreziku, aktiviteti i fortë fizik, disa filxhan kafe më shumë se normalja në ditë ka dhe raste të lidhura me disbalanca kronike në trup të cilat kanë sjellë dhe këtë simptomë.

Cfarë do t’ju ndihmonte të largoni atë ndjesi!


Konsumimi i:

• 400 mg Magnesium Bisglycinate (gjithmonë me këshillë dhe rekomandim mjeku ose farmacisti)!

• Spërkasni vaktet tuaja me pak Cayenne Pepper pluhur!


• Përdorni kurën e ujit me kripë, ku shtoni kripë himalaje ose deti në ujin tuaj. Doza e sugjeruar është 1/4 l.V kripë në 250 ml ujë.