BREAKING NEWS

Një humbje e madhe / Koronavirusi i merr jetën aktorit dhe regjisorit të famshëm shqiptar

Një humbje e madhe / Koronavirusi i merr jetën aktorit dhe regjisorit
x

Shëndeti

Iu pëlqen ta konsumoni kafen? Blerina Bombaj jep lajmin e mirë për të gjithë ju, publikon të dhënat e studimit më të fundit

Iu pëlqen ta konsumoni kafen? Blerina Bombaj jep lajmin e mirë

Dietologia Blerina Bombaj ka ndarë një lajm të mirë për të gjithë kafedashësit. Përmes një postimi në rrjetet sociale Bombaj, shkruan se konsumimi i 3-5 filxhanë kafeje në ditë mund të ulë rrezikshmërinë e disa sëmundjeve kronike.

Postimi i plotë:

Cfare nuk dinit per kafen!

Nje lajm i mire vjen nga gazeta e per javeshme Neë Journal of Medicine per te gjithe kafedashesite...

Konsumimi i kafese nuk e rrit rrezikun ne sistemin kardiovaskular por, perkundrazi konsumimi i saj 3-5 filxhan kafe mund te ul rrezikshmerine e disa semundjeve kronike.

Fitokimikatet biologjike te kafes ndikojne drejtperdrejte ne reduktimin e stresit, permireson mikrobiomen e zorres se trashe dhe diabetit. Kini kujdes pasi prania e sa me shume kafeine ne kafe mund te shkaktoj dhe rritjen e kolesterolit ndaj keshillohet kafe e filtruar.

Nje dite e mire nis me nje kafe te mire!

Dite te mbare miq.

Iu pëlqen ta konsumoni kafen? Blerina Bombaj jep lajmin e mirë

Më të lexuarat