BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë publikon bilancin: 130 raste të reja brenda 24 orëve

Ministria e Shëndetësisë publikon bilancin: 130 raste të
x

Shëndeti

Ja përse duhet të konsumoni 1 thelb hudhër esëll/ Bën mrekulli për organizmin

Ja përse duhet të konsumoni 1 thelb hudhër esëll/ Bën

Ideja e të ngrënit hudhra mund të mos ju entuziasmojë aspak, sidomos kur sillni ndërmend aromën e tyre karakteristike.

Por, kur bëhet fjalë për shëndetin duhet të merrni parasysh gjithçka, si për shembull të hani 1 thelb hudhër esëll në ditë.

Së pari duhet të dini që hudhra përmban substanca azotike, kalium, selen, kalcium, magnez, acid sulfurik dhe fosforik, vitamina C, D, B, më shumë se 400 përbërës mineralë të ndryshëm duke përfshirë këtu antioksiduesit, të cilët gëzojnë një sërë vetish pozitive terapeutike.

Hudhër Pluhur Në Kushtet e Shtëpisë • agroweb.org

1.Çtoksikon trupin: Hudhra përmban suqfur, një element shumë i rëndësishëm që ndihmon trupin të çtoksikohet nga helmet dhe metalet e rënda.

2.Përmirëson shëndetin e kockave: Konsumi i katër thelpinj hudhrave është i këshillueshëm sidomos për femrat në menopauzë që kanë kocka të dobëta.

Ja pse nuk duhet të hani hudhër para gjumit – ALSAT-M