BREAKING NEWS

20 mijë shqiptarë vdiqën nga Covid-19 dhe mijëra të tjerë shpenzuan 200 milionë euro për t’u kuruar, mjeku Erion Dasho zbardh prapaskenat e forta nga pandemia dhe ngre alarmin për korrupsionin që ka mbërthyer sistemin shëndetësor në vend

20 mijë shqiptarë vdiqën nga Covid-19 dhe mijëra të
x
BREAKING NEWS

Edi Rama vizitë në Kroaci për t’i bërë qokën strehuesit të Sali Berishës, kryeministri konfirmon lidhjet me “non gratën” nëpërmjet Bashkim Ulajt dhe pranon konfliktin e interesit që i ka dhënë koncesione

Edi Rama vizitë në Kroaci për t’i bërë qokën
x
BREAKING NEWS

Ish-ministrja Frida Krifca dhe zinxhiri drejtues i AZHBR drejt arrestimit sipas modelit kroat, ja si OLAF shkaktoi “tërmet” në Zagreb dhe si përfunduan në pranga zyrtarët që abuzuan me fondet e BE

Ish-ministrja Frida Krifca dhe zinxhiri drejtues i AZHBR drejt arrestimit sipas
x
BREAKING NEWS

Ja çfarë zbuloi kreu i SPAK Altin Dumani në vitin 2010 për aferën e “Gërdecit”, si e raportoi Ambasada e SHBA tragjedinë, zbardhet kabllogrami amerikan që fundos Shkëlzen Berishën

Ja çfarë zbuloi kreu i SPAK Altin Dumani në vitin 2010 për
x
BREAKING NEWS

Në SPAK ka plasur sherri për datën e arrestimit të Ilir Beqjas

Në SPAK ka plasur sherri për datën e arrestimit të Ilir
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela flet për dosjet në SPAK të dhëndrit të Berishës, Shkëlzenit, Ilir Beqajt, Frida Krifcës, Belinda Ballukut e Mirela Kumbaros dhe nxjerr zbuluar skandalin e Ramës me deklaratën që KFOR të marrë nën patronazh veriun e Kosovës

Spartak Ngjela flet për dosjet në SPAK të dhëndrit të
x
BREAKING NEWS

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin Patric HO që i hapi ekspozitë dhe pazaret Duçka-McGonigal me biznesmenin e goditur nga SHBA

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin
x
BREAKING NEWS

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për tradhtinë ndaj Kosovës dhe lojërat me serbët, lëvizja kundër Albin Kurtit e dyshimtë, kërkojnë mbështetje për kryeministrin kosovar

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për
x

Shëndeti

Jeni lodhur me hundën e mbyllur dhe me kollën? Ja si duhet të veproni

Jeni lodhur me hundën e mbyllur dhe me kollën? Ja si duhet të

Qoftë që jeni të ftohur apo dëshironi që të shmangni duke forcuar imunitetin tuaj, këto produkte ushqimore, gjithsesi do t’ju jenë të dobishme.

Edhe pse mendojmë që është i mirë vetëm gjatë verës, duhet ta dini që do t’ju bëjë mirë edhe ditëve të ftohta. Lloje të ndryshme peshqish përmbajnë thartira të ndryshme yndyrore të cilat forcojnë imunitetin dhe luftojnë kundër ftohjes dhe gripit.

Hudhra prodhon antikosidante të cilat luftojnë ftohjen dhe veprojnë në imunitet si asnjë artikull tjetër ushqimor. Asgjë nuk funksionon më mirë sa një gotë çaji të nxehtë në ditët e ftohta. Jo vetëm që do të zbusë dhembjen e fytit, por ka edhe përbërës të cilët luftojnë kundër gripit.

Kërpudhat përmbajnë antioksidante, kalium, vitamina dhe fibra të cilat gjithashtu mund të përmirësojnë imunitetin dhe mund t’ju ndihmojnë në luftën kundër ftohjes.

Patatja e ëmbël është aleate e mirë në mbrojtjen e shëndetit në këto ditë të ftohta. Ajo prodhon përbërës të cilët shndërrohen në vitaminë A, e cila është e domosdoshme për mirëmbajtjen e imunitetit të fortë.