BREAKING NEWS

“Po e ndaj me ju këtë ngjarje shokuese”, Sazan Guri zbulon bisedën e ‘frikshme’: Funeral falas dhe mbi 1 milion lekë nëse e regjistron vdekjen me COVID-19

“Po e ndaj me ju këtë ngjarje shokuese”, Sazan Guri zbulon
x

Shëndeti

Ju duhet vetëm një aspirinë dhe jepini fund një ndër problemeve tuaja më shqetësuese (Mënyra e përdorimit)

Ju duhet vetëm një aspirinë dhe jepini fund një ndër

Aspirina është e njohur për aftësinë e saj për të lehtësuar dhimbjen nga lëndimet e lehta dhe gjithashtu besohet të jetë një përbërës efektiv në shumë receta bukurie.

Një nga përdorimet ka të bëjë me shëndetin e flokëve tuaj. Aspirina mund të përdoret për të luftuar zbokthin. Ajo që duhet të bëni është të shtypni disa pilula, i përzieni ato me shampon tuaj që laheni rregullisht dhe aplikojeni.

Mënyra tjetër është të përzieni një kokërr aspirinë me pak ujë të nxehtë. E lini në skalpin e kokës për 10 minuta dhe shpëlajeni mirë. Pastaj i thani flokët me peshqir.  Aspirina përmban acid salicilik që përdoret në shumë shampo anti-zbokth. Rezultatet do të flasin vetë!