Lajme të tjera
BREAKING NEWS

PËRDITËSIMI/ Ulen ndjeshëm rastet e infektimeve me Covid-19 në 24 orët e fundit

PËRDITËSIMI/ Ulen ndjeshëm rastet e infektimeve me Covid-19
x

Shëndeti

Ju janë dëmtuar flokët nga dekoloranti? Ju tregojmë maskën bio që bën mrekulli, ja si ta përdorni

Ju janë dëmtuar flokët nga dekoloranti? Ju tregojmë

Nëse u janë krijuar maja dyshe për arsye nga më të ndryshmet ju mund t’i trajtoni shumë thjeshtë në kushte shtëpie.

Kjo maske do t’i beje floket tuaj me te shendetshem , eshte aspak e kushtueshme, e thjeshte dhe shume efektive. Ruajeni receten BIO

Perberesit: 2 luge gjelle vaj ulliri, 1 luge gjelle mjalte, 2 luge gjelle vaj kokosi

Pergatitja:

Ne nje ene hedhim fillimisht vajin e ullirit , te kokosit dhe me pas mjaltin. I perziejme mire te gjithe perberesit derisa te krijohet nje mase homogjene dhe me pas lyejme floket duke shmangur kokntaktin me skalpin e kokes.

Si të kujdeseni për flokët e dekoloruar, 2 maska 100% natyrale që ...

Lyeni gjysmen e flokut dhe poshte dhe lereni te veproje per 30 minuta. Me pas shpelajeni flokun mire dhe kete maske mund t’a perserisni 3-4 here ne muaj per rezultate efektive.

Si të kujdesemi për flokët bjondë të lyer - Flokët