BREAKING NEWS

Pse samiti BE-Ballkani Perëndimor po bëhet në Tiranë? Ish ministri i Drejtësisë zbardh detajet dhe zbulon prapaskenat

Pse samiti BE-Ballkani Perëndimor po bëhet në Tiranë? Ish
x
BREAKING NEWS

“Kjo është e turpshme”, Alfred Cako plas deklaratën ‘bombë’: Samiti i nesërm, përpjekja e fundit e BE për të eliminuar...

“Kjo është e turpshme”, Alfred Cako plas deklaratën
x
BREAKING NEWS

“Primaret ishin të mrekullueshme”/ Ylli Rakipi i ndërpret entuziazmin Flamur Nokës: Kur trukohen janë maskaradë, mos më trego mua...

“Primaret ishin të mrekullueshme”/ Ylli Rakipi i ndërpret
x
BREAKING NEWS

U tërhoq nga Primaret për Bashkinë e Tiranës, nuk përmbahet Evi Kokalari, sulmon ashpër Alimehmetin

U tërhoq nga Primaret për Bashkinë e Tiranës, nuk
x
BREAKING NEWS

Belind Këlliçi kandidati zyrtar i PD-së për Bashkinë e Tiranës, vjen reagimi i menjëhershëm i Metës

Belind Këlliçi kandidati zyrtar i PD-së për Bashkinë
x
BREAKING NEWS

Dash Sula lë vajin e ullirit te vendi i Ramës: Pije se e ke nga ullinjtë e Saliut

Dash Sula lë vajin e ullirit te vendi i Ramës: Pije se e ke nga
x
BREAKING NEWS

Kandidat zyrtar i PD-së për Tiranën, reagon Belind Këlliçi dhe habit me deklaratën: Ilir Alimehmeti do të jetë...

Kandidat zyrtar i PD-së për Tiranën, reagon Belind
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi? ‘Kokë më kokë’ me Belind Këlliçin, Ilir Alimehmeti tërhiqet papritur nga balotazhi i Primareve të Tiranës

Çfarë ndodhi? ‘Kokë më kokë’ me Belind
x

Shëndeti

Ju thyhen shpesh enë në shtëpi? Teoria Feng Shui ka një interpretim që mund t'iu tremb

Ju thyhen shpesh enë në shtëpi? Teoria Feng Shui ka një

Kur objektet fillojnë të thyhen shpesh dhe zhduken, Feng Shui paralajmëron se kjo mund të jetë e lidhur me energjinë negative.

Në shumicën e rasteve, kaosi në shtëpi fillon për shkak të akumulimit të energjisë negative. Thyerja, dëmtimi dhe humbja e gjërave sipas Feng Shui tregon se energjia negative, mbahet dhe grumbullohet në shtëpi dhe mund të jetë pasojë e rrëmujës, punëve të grumbulluara dhe mosfavorizimit të Feng Shui dhe bllokimit të fluksit të energjisë.

Nëse keni rrjedhje të ujit në shtëpi, me shumë mundësi keni probleme financiare. Mendoni nëse i shpenzoni paratë në mënyrë racionale dhe nëse ia vlen të kurseni më shumë.

Nëse vazhdimisht ju mungojnë gjëra të vogla që ju nevojiten (karfica, lidhëse flokësh, çelësa, çorape, kapele) ndoshta jeni një person egoist dhe quani më të rëndësishme nevojat dhe dëshirat tuaja. Gjithashtu jeni dembelë dhe preferoni t’ua delegoni përgjegjësitë të tjerëve.

Enët e thyera e të plasaritura, të cacrat në monitore e pasqyra tregojnë se në shtëpi po shpërthen një konflikt i madh. Nëse nuk i hiqni qafe gjërat e thyera me kalimin e kohës, grindjet mund të përfundojnë në ndarje.

Dëmtimet e shpeshta të pajisjeve elektrike dhe llambave tregojnë se njerëzit që i përkasin të shkuarës suaj, nuk ju duan. Lumturia juaj i pengon ata të jetojnë në paqe.

Prishjet e shpeshta në shtëpi tregojnë një marrëdhënie toksike në të cilën ju jeni gjithnjë e më pak të respektuar.

Gjërat që zhduken përgjithmonë tregojnë stanjacion. Ato janë sinjal për diçka që është vjetruar dhe duhet të braktiset, duke krijuar hapësirë për diçka të re, interesante dhe pozitive.

Rekomandohet që të pastroni rregullisht energjinë e shtëpisë dhe do ta bëni nëse hidhni gjërat që nuk ju nevojiten më e që ju vjedhin hapësirën. Në mënyrë që energjia në shtëpi të jetë e shëndetshme, hidhni gjithçka të thyer e plasaritur dhe riparoni gjërat e dëmtuara.