BREAKING NEWS

Fatmir Mediu zbulon nëse është thirrur nga ambasada e SHBA pas shpalljes non grata të Berishës: U vendos të kishim një qëndrim të përbashkët

Fatmir Mediu zbulon nëse është thirrur nga ambasada e SHBA pas
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha nxjerr prapaskenat “bombë: Basha do të futej në burg nëse nuk i bindej këtij ultimatumi! Ja pse për disa kohë nuk mund të shkonte dot në SHBA

Sali Berisha nxjerr prapaskenat “bombë: Basha do të futej
x
BREAKING NEWS

E papritur! Blendi Fevziu nervozohet keq në mes të emisionit me regjinë: Më çmendët

E papritur! Blendi Fevziu nervozohet keq në mes të emisionit me
x
BREAKING NEWS

Rama bën reagimin e papritur: Do të jetë e pabesueshme, do ta dëgjoni shumë shpejt...

Rama bën reagimin e papritur: Do të jetë e pabesueshme, do ta
x
BREAKING NEWS

Çfarë do të bëni nëse qytetarët nuk janë dakord për ‘Ballkanin e Hapur”? Ja çfarë thotë kryeministri Rama: Politika nuk është spektakël si Big Brother që të zihen njerëzit për brava

Çfarë do të bëni nëse qytetarët nuk janë
x
BREAKING NEWS

Pse nuk krijoni një parti të re? Përgjigjet Sali Berisha

Pse nuk krijoni një parti të re? Përgjigjet Sali Berisha
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha paralajmëron zhvillime të reja, zbulon se çfarë do të ndodhë të dielën

Sali Berisha paralajmëron zhvillime të reja, zbulon se
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodh nëse Sali Berisha merr Partinë Demokratike? Escobar: Biden dhe Blinken kanë qenë të qartë

Çfarë ndodh nëse Sali Berisha merr Partinë Demokratike?
x

Shëndeti

"Këmbanë alarmi"/ Ekspertët më të njohur japin lajmin e keq: Cigaret elektronike shkaktojnë ...

"Këmbanë alarmi"/ Ekspertët më të njohur

Studimi i fundit për cigaret elektrike është një këmbanë alarmi për meshkujt. Studimi amerikan cilëson se cigaret elektronike kanë një efekt anësor, impotencën.

Pirja e duhanit gjithmonë është parë si ndër shkaqet që kryesore të impotencës tek meshkujt dhe e njëjta gjë po ndodh edhe me cigaret elektronike.

Studiuesit nga Shkolla e Mjekësisë e Universitetit të Nju Jorkut dhe Shkolla e Mjekësisë e Universitetit Johns Hopkins në Baltimore, të cilët publikuan studimin në analizuan të dhënat nga 13,711 burra të marrë në studim.

Krahasuar me ata që nuk kishin përdorur kurrë një cigare elektronike, duhanpirësit e përditshëm kishin 2.2 herë më shumë gjasa të kishin impotencë.

“Meqenëse shumë njerëz përdorin cigaret elektronike si një formë reduktimi të dëmit nga pirja e duhanit ose për të ndihmuar në lënien e duhanit, ne kërkuam të dhëna rreth lidhjes së këtyre cigareve dhe performacës seksuale të meshkujve. Dhe sipas të dhënave që përfituam, cigarja elektronik ndikon tek impotenca e meshkujve në moshë të re, nga 20 në 60 vjeç…”- tha studiuesi kryesor, Asistent Profesor Omar El Sahaëi nga Universiteti i Nju Jorkut dhe Qendra Mjekësore NYU Langone.