Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Këmbë pa qime? Ja sinjali serioz që fshihet pas kësaj

Postuar: 20/08/2018 - 21:53

Nëse vini re se këmbët tuaja po bëhen më të lëmuara dhe kuptoni se nuk keni më flokë në atë zonë, kjo mund të jetë një shenjë e problemeve serioze të qarkullimit të gjakut.

Zakonisht shkaktohet nga një sëmundje kardiovaskulare, si arterioskleroza e cila bën që arteriet të ngurtësohen, duke e bërë të vështirë për zemrën tuaj të pompojë gjakun në mënyrë efektive në të gjithë trupin.

Kjo do të thotë që ju keni qarkullim të dobët të gjakut në zonën e këmbëve dhe rekomandohet një vizitë tek mjeku, përpos ecjes dhe aktiviteti fizik që nuk duhet të mungojë në përditshmërinë tuaj.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 6

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/09/2018 - 23:43

Mjekët janë shokuar kur kanë gjetur pjesën e një stilolapsi në organet gjenitale të një djali 6-vjeçar. Fëmija nga India shkoi në urgjencë pas infeksioneve që kishte shfaqur në rrugët urinare.

Postuar: 24/09/2018 - 20:36

Janë vitaminat dhe mineralet thelbësore ato që e mbajnë trupin tuaj të fortë dhe të shëndetshëm.

Postuar: 24/09/2018 - 20:01

Gungat që shkaktohen në anë të gishtit të madh të këmbës bëjnë ndryshimin e strukturës së kockave

Postuar: 24/09/2018 - 19:58

Fijet e holla të koprës kombinohen shumë mirë në gatime.Këto fije plot aromë të veçantë ofrojnë n

Postuar: 24/09/2018 - 19:36

Shëndeti i zemrës lidhet ngushtë me emocionet.

Postuar: 24/09/2018 - 19:34

Qepët janë një nga ushqimet më të diskutueshme tonat.

Postuar: 24/09/2018 - 19:12

Çdo person i punësuar ndihet i stresuar herë pas here.