BREAKING NEWS

Operacioni i SPAK u dekonspirua? “Informatorë në polici e prokurori”, gazetari Artan Hoxha tregon prapaskenat dhe çfarë u fsheh: Bosët e krimit janë sinjalizuar që mos të jenë në banesat e tyre

Operacioni i SPAK u dekonspirua? “Informatorë në polici e
x
BREAKING NEWS

Blenë karburante bashkë, Dumani rrëfen si u vra Ervis Deda nga miku i tij i ngushtë dhe borxhi me shuma marramendëse i pashlyer: Gjithçka ndodhi për një vajzë. Zbardhen detajet e rënda për vrasjen e bujshme

Blenë karburante bashkë, Dumani rrëfen si u vra Ervis Deda nga
x
BREAKING NEWS

“E kishte tradhtuar me shokun e ngushtë”, Dumani trondit me rrëfimin e tij për avokatin e njohur të vendit tonë, tregon planin e frikshëm që i kishte përgatitur partneres: Na dha 120 mijë euro t’i vrisnim ish gruan

“E kishte tradhtuar me shokun e ngushtë”, Dumani trondit me
x
BREAKING NEWS

A do bashkëpunosh me Sali Berishën? Ilir Meta thyen heshtjen dhe tregon çfarë pritet

A do bashkëpunosh me Sali Berishën? Ilir Meta thyen heshtjen dhe
x
BREAKING NEWS

Gazetari i njohur kontaktohet LIVE në emision nga Florenc Çapja, ja çfarë i thotë për Nuredin Dumanin

Gazetari i njohur kontaktohet LIVE në emision nga Florenc Çapja, ja
x
BREAKING NEWS

“Ata që s’janë kapur janë emrat më sinjikativët”, Artan Hoxha zbulon detaje nga operacioni i SPAK: Bosët e krimit me buxhet të madh, kanë informator brenda sistemit në polici dhe...

“Ata që s’janë kapur janë emrat më
x
BREAKING NEWS

E kanë vrarë?! Artan Hoxha plas “BOMBËN”: Nuk besoj se do kemi më mundësi të shikojmë Talo Çelën

E kanë vrarë?! Artan Hoxha plas “BOMBËN”: Nuk besoj
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha tregon emrin e personit që do të ekzekutohej nga Nuredin Dumani ditën që u plagos: Nuk kemi pse ta mbajmë më të fshehtë

Artan Hoxha tregon emrin e personit që do të ekzekutohej nga Nuredin
x

Shëndeti

Keni dhimbje dhëmbi? Ky është antibiotiku natyral që zëvëndëson dentistin, e keni të gjithë në shtëpi

Keni dhimbje dhëmbi? Ky është antibiotiku natyral që

Hudhra njihet për shijen e saj të veçantë dhe përdoret në kuzhinat në mbarë botën. Por romakët, kinezët, grekët dhe egjiptianët e lashtë e dinin se hudhra gjithashtu ka shumë veti shëruese.

Në të vërtetë, ajo ka veprim anti-inflamator dhe antibakterial dhe mund të ndihmojë në trajtimin e sëmundjeve të tilla si dhimbja e dhëmbëve. Përbërësi i saj magjik quhet allicin dhe gjendet në lëngun ngjitës të bimës.

Për dhimbjen e dhëmbit të shkaktuar nga infeksioni, fërkoni gjysmë thelpi hudhër mbi të për 10 minuta për të zvogëluar shqetësimin. Kur fillon dhimbja, përtypni butësisht një thelpi për të lëshuar lëngjet e tij. Brenda 15 deri në 30 minuta dhimbja do të largohet.

Është një trajtim urgjent i përsosur për dhimbjen e dhëmbit, veçanërisht nëse keni një fundjavë dhe dentistët janë të mbyllur. Por mos harroni se kjo nuk është një kurë, vetëm një masë urgjente. Nëse dhimbja e dhëmbit vazhdon, shkoni menjëherë te dentisti.