BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat përvëluese që do fundosin Metën për aferën “CEZ-DIA”, ja dëshmitë që ka në duar SPAK, roli i Sali Berishës dhe lëvizja e papritur e Ismailajt që mund “të hedhë në erë” hetimet

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të Berishës në mes të Tiranës, caktohet prokurori i çështjes, ja provat nga dosja që rrezikojnë të fundosin pushtetarë të lartë dhe biznesmenë të njohur, zbardhen emrat që po hetohen...

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të
x
BREAKING NEWS

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues politikës shqiptare për ditët e zeza që po trokasin

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues
x
BREAKING NEWS

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me dezertorët e Lulzim Bashës, Bardhi qejfmbetur nga Berisha pas refuzimit të postit të Sekretarit të “Foltores”

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me
x
BREAKING NEWS

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin kthesën e madhe hetimet e dosjes së “Gërdecit” për djalin e Sali Berishës, familjarët e viktimave kërkojnë dëshminë e 12 dëshmitarëve të tjerë, mes tyre krushkun e Fatmir Mediut...

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin
x

Shëndeti

Keni dhimbje të forta të kyçeve? Për shërim të shpejtë, këto janë truket e thjeshta që duhet të aplikoni me gjethe lakre

Keni dhimbje të forta të kyçeve? Për shërim të

Lakra ka një efekt të dobishëm në të gjithë trupin e njeriut. Ajo stimulon butësisht punën e stomakut dhe zorrëve, shëron mukozat, normalizon mikroflorën e zorrëve dhe ndihmon në asimilimin e proteinave.

Jo gjithmonë ka nevojë të gatuhet, për të përfituar nga vetitë e saj të pabesueshme. Më poshtë do ju tregojmë si ta përdorni lakrën për të trajtuar dhimbjet e kyçeve.

Gjethja e lakrës ka një efekt analgjezik, kështu që përdoret gjerësisht për shërimin e patologjisë së nyjeve. Lakra lehtëson lidhjen p pasur nevojë për ilaçe. Njerëzit të cilët e kanë provuar, e konfirmojnë se është metodë efektive.

Nëse keni ënjtje të indeve të buta rreth kyçeve, lakra mund t’ju ndihmojë për shkak të vetive anti-inflamatore. Përveç kësaj mund të aktivizojë qarkullimin e gjakut në nyjat e prekura. Pra, parandalon dhimbjet.

Ky trajtim nuk është i komplikuar. Merrni një gjethe të mesme lakre dhe lajeni me kujdes. Më pas aplikojeni në vendin ku ndjeni dhimbje dhe ngjiteni në lëkurën tuaj. Ju mund të merrni më shumë se një gjethe, nëse është e nevojshme. Pasi ta vendosni lakrën në kyçet e dëmtuara, mbështilleni me një shall prej polietileni dhe leshi të ngrohtë. Kjo do ta bëjë procedurën më efektive. Mbajeni në këtë gjendje për një orë. Është mirë që ta vendosni në darkë para se të flini dhe ta hiqni në mëngjes. Efekti do të intensifikohet, nëse përdorni lakër me mjaltë.