BREAKING NEWS

Skema e shtetësisë për investitorë, reagon BE dhe bën paralajmërimin e fortë për Shqipërinë

Skema e shtetësisë për investitorë, reagon BE dhe bën
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detaje të reja nga atentati i Vlorës: Dy viktimat kishin me vete rroba në makinë, dyshohet se po udhëtonin drejt...

Zbardhen detaje të reja nga atentati i Vlorës: Dy viktimat kishin me
x
BREAKING NEWS

“Ora e drejtësisë ka ardhur”, ish-presidenti Meta paralajmëron: Ja çfarë do të ndodhë në shtator

“Ora e drejtësisë ka ardhur”, ish-presidenti Meta
x
BREAKING NEWS

Zhdukja e Ervis Martinajt, ish-prokurori bën paralajmërimin e bujshëm: SPAK dhe policia që po merren me këtë çështje, shumë shpejtë do të zbulohet...

Zhdukja e Ervis Martinajt, ish-prokurori bën paralajmërimin e
x
BREAKING NEWS

Vrasjet në vend/ “Policia po përdoret nga politika”, Bujar Leskaj kritikon ashpër qeverinë: Rama po inkurajon bandat dhe grupet mafioze, më pas...

Vrasjet në vend/ “Policia po përdoret nga politika”, Bujar
x
BREAKING NEWS

“Elbasani në situatë kritike”, Ilir Meta ngre alarmin: Qyteti është i braktisur në të gjitha perspektivat

“Elbasani në situatë kritike”, Ilir Meta ngre alarmin:
x
BREAKING NEWS

Katër vrasje në 24 orë, ish-prokurori plas deklaratën e fortë dhe i bën thirrje policisë

Katër vrasje në 24 orë, ish-prokurori plas deklaratën e
x
BREAKING NEWS

Zhdukja e Ervis Martinajt, Klodiana Lala zbardh detaje të reja: Ja cilat janë dyshimet kryesore të policisë

Zhdukja e Ervis Martinajt, Klodiana Lala zbardh detaje të reja: Ja cilat
x

Shëndeti

Keni dhimbje veshi? Ky është ilaçi që bën mrekullinë

Keni dhimbje veshi? Ky është ilaçi që bën

Dylli i panevojshëm të veshët, nuk duhet të hiqet me përdorimin e një shtupe pambuku, kunja apo edhe çelësa sepse mund të përkeqësohet ose shkaktojnë infeksion.

Për këtë na vjen në ndihmë një kurë natyrale. Mënyra më e sigurtë dhe më e natyrshme për të hequr qafe këtë torturë është padyshim vaji i ullirit.

E kemi parë që vaji i ullirit përveç përdorimit të tij klasik ka edhe shumë veti të dobishme në shëndetin tonë.

Vaji i ullirit ka veti antiseptike që reduktojnë rrezikun e otitit. Zbut inflamacionin dhe ndihmon në heqjen e alveolave ??për të pastruar kanalin e veshit. Më poshtë do të shihni saktësisht se si duhet ta përdorni.

Materiale

3 pika vaj ulliri të nxehtë

1 pikatore

Udhëzime

Ngrohni pak vaj ulliri dhe hidhni dy deri në tre pika në veshin e mbyllur.

Prisni dhjetë minuta derisa qeliza të zbutet.

Më pas anoni kokën anash që vaji dhe flluska të mbarojnë.