BREAKING NEWS

Mbi 4 mijë testime! Zbardhen të dhënat, sa raste të reja me COVID u regjistruan në 24 orët e fundit në Shqipëri, zbulohen zonat më 'të nxehta'

Mbi 4 mijë testime! Zbardhen të dhënat, sa raste të reja me
x

Shëndeti

Keni neps për petulla? Ja receta fantastike që do t’ju lërë gojën lëng kur t’i provoni

Keni neps për petulla? Ja receta fantastike që do t’ju

Receta fantastike që do t’ju lëshojë gojën lëng kur t’i provoni.

Përbërësit:

4 lugë gjelle gjalpë pa kripë

3 filxhanë çaji miell për ëmbëlsira ose pak më shumë

2 lugë e gjysmë çaji pluhur pjekës

Një majë luge çaji sodë buke

1 lugë e gjysmë çaji kripë të trashë

Një lugë çaji arrëmyshk pluhur

Gjysmë filxhani çaji sheqer kaf

Gjysmë filxhani çaji sheqer të bardhë

Vaj për skuqje

1 vezë të madhe dhe 3 të verdha vezësh të tjera.

Treçerek filxhan çaji me krem qumështi