BREAKING NEWS

“Sulmi ndaj Berishës ishte i kurdisur”, gazetari zbardh detajet dhe tregon provat e forta

“Sulmi ndaj Berishës ishte i kurdisur”, gazetari zbardh detajet
x
BREAKING NEWS

A do ta marrë postin e nënkryetarit të Bashkisë së Tiranës? Ja si përgjigjet Alimehmeti

A do ta marrë postin e nënkryetarit të Bashkisë së
x
BREAKING NEWS

“Sulm ndaj Berishës ishte i organizuar”, Këlliçi zbardh detaje të forta: Autori ishte një i infiltruar, ja cili ishte qëllimi

“Sulm ndaj Berishës ishte i organizuar”, Këlliçi
x
BREAKING NEWS

Njoftuan largimin e Yuri Kim, Jozefina Topalli zbërthen deklaratën e ministrisë së Jashtme dhe zbardh prapaskenat: Ja pse po largohet ambasadorja amerikane

Njoftuan largimin e Yuri Kim, Jozefina Topalli zbërthen deklaratën e
x
BREAKING NEWS

Detaje të pathëna, Klodiana Lala zbulon se çfarë u gjet në telefonin e Gerti Shehut: Ngjarja nuk është rastësore

Detaje të pathëna, Klodiana Lala zbulon se çfarë u gjet
x
BREAKING NEWS

"E planifikuar", Artan Hoxha zbardh prapaskenat ndaj sulmit të Berishës: E çuditshme që Gerti Shehu...

"E planifikuar", Artan Hoxha zbardh prapaskenat ndaj sulmit të
x
BREAKING NEWS

“E turpshme!”/ Largimi i ambasadores amerikane Yuri Kim, Salianji zbulon çfarë po tenton të bëjë Edi Rama

“E turpshme!”/ Largimi i ambasadores amerikane Yuri Kim, Salianji
x
BREAKING NEWS

“Nga nesër në këto qytete do të...”/ OSHEE del me njoftimin e rëndësishëm për qytetarët

“Nga nesër në këto qytete do të...”/ OSHEE del
x

Shëndeti

Keni probleme me rënien e flokëve? Mjekja zbulon recetën: Ju duhet vetëm një përbërës për t’i forcuar që në rrënjë

Keni probleme me rënien e flokëve? Mjekja zbulon recetën: Ju

Problemi i rënies së flokëve dhe i rrënjëve të dobëta nuk është një fenomen i rrallë dhe produktet në treg nuk i ndihmojnë askujt. Por, si për çdo gjë tjetër, zgjidhjen më të mirë për këtë problem e ofron natyra!

Mjekja ruse Tatjana Viktorovna Konovalova zbuloi një recetë për një maskë të thjeshtë për të forcuar rrënjët e flokëve.

Kjo maskë rigjeneron strukturën e rrënjëve të flokëve dhe ndalon rënien e flokëve, e për ta bërë atë ju duhet vetëm një ushqim: Karota!

Si një burim i shkëlqyeshëm i beta-karotenit dhe vitaminës A, karotat jo vetëm që ofrojnë shikim të mirë, por gjithashtu ndikojnë në shëndetin e kokës, i cili është thelbësor për flokë të shëndetshëm.

Lëndët ushqyese që përmbajnë karotat mund të përmirësojnë shëndetin e flokëve, thonjve dhe lëkurës tuaj. Përveç kësaj, karotat ndihmojnë në detoksifikimin e të gjithë trupit, duke përfshirë lëkurën e kokës dhe krijojnë qeliza të reja.

Përgatitja është gjithashtu shumë e thjeshtë:

Grini imët disa karota të freskëta dhe fërkojini në rrënjët e flokëve.

Lëreni të veprojë për të paktën 15 minuta, më pas shpëlajeni mirë si zakonisht.

Në fillim, gjithmonë aplikojeni maskën para se të lani flokët të paktën 5 herë radhazi.

Kur flokët tuaj të forcohen, mjafton të aplikoni karotën e grirë një herë në muaj dhe rezultatet e para do të shihen pas disa trajtimesh!