BREAKING NEWS

KQZ nënshkruan marrëveshjen e rëndësishme: Ja çfarë do jetë kategorikisht e ndaluar gjatë fushatës zgjedhore

KQZ nënshkruan marrëveshjen e rëndësishme: Ja
x

Shëndeti

Këtë çaj pijeni dy herë në ditë dhe do ndiheni si 20 vjeç, pasi shëron çdo dhimbje. Përbërësit i keni të gjithë në shtëpi

Këtë çaj pijeni dy herë në ditë dhe do ndiheni

Pothuajse të gjithë njerëzit kanë pasur prob. leme me dhimbjet e muskujve në një pikë të jetës së tyre. Këto dhimbje mund të përfshijnë gjithashtu ligamentet, tendinat, indet e buta që lidhin muskujt, kockat dhe organet.

Këta dy përbërës, kanella dhe mjalti, kombinohen si një ideal i fuqishëm anti-inflamator për ta pirë në mëngjes. Nëse në këtë përzierje shtoni dhe xhinxher, ju do të keni një ilaç të mrekullueshëm që do t’ju lejojë t’ju lehtësoet dhimbja.

Recetë për dhimbjen e muskujve. Përbërësit:

Një lugë xhinxher i freskët ose një pjesë e kësaj

Përgatitja dhe mënyra e përdorimit:

Ngrohni ujin. Kur ajo është në valë hiqeni atë nga të nxehtit dhe shtoni fetat e xhenxhefil së bashku me filizin e kanellës. Mbuloni enën ku përbërësit janë depozituar dhe le të qëndrojë për rreth 10 – 15 minuta.

Kur të ketë kaluar 10 minuta, çaji kulloheni për të hequr pjesët e mëdha, ju mund të shtoni një lugë mjaltë të vogël për ta ëmbëlsuar dhe për të shtuar përfitimet e mëdha të këtij çaji. Ky ilaç duhet të merret dy herë në ditë, deri sa dhimbja të lehtësohet.