Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Këto janë pyetjet që meshkujt kanë turp t’ua bëjnë femrave

Postuar: 19/04/2019 - 09:48

Një marrëdhënie midis një mashkulli dhe një femre kërkon përkushtim dhe kjo do të thotë që me kohën të mësosh edhe detajet më të imtësishme të sjelljeve, gjesteve, mendimeve apo edhe të preferencave të partnerit, jo vetëm fizike, por edhe atyre të jetës së përditshme.

Megjithëse partnerja, mund t’i duket perfekte në mënyrën se si sillet me të apo mënyra se si flet, janë disa gjeste që meshkujt i kanë të vështira për t’i kuptuar dhe ndihen në siklet ta pyesin.Disa veprime të femrës së tyre, meshkujve u duken konfuze dhe hezitojnë ta pyesin për arsye të ndryshme.

Ja pyetjet:

Pse u shijon aq shumë përqafimi?Femrat marrin shumë kënaqësi nga përqafimi me mashkullin e tyre të zemrës. Ato kanë dëshirë të ledhatohen dhe të preken e të ngacmohen duke i treguar atij që e dëshirojnë. Nuk ka asgjë si të qëndrosh në shtrat me të dashurin ose burrin tënd. Megjithatë, shpjegimi është shumë i thjeshtë: Mbajtja në krahë, u jep femrave një ndjenjë sigurie. Përqafimi shpreh ngushëllim, mbështetje, dhe një dëshirë për të ndarë hapësirën personale. Plus, nxit prodhimin e oksitocinës, një hormon që lidhet me lidhjen dhe ndjenjat e tjera pozitive dhe rrit humorin e të dy palëve.

Çfarë mbajnë gratë në çantat e tyre? Çdo gjë! Po, çdo gjë që mund të jetë e dobishme gjatë ditës. Dhe jo, nuk mundohet fare për të gjetur çelësat e saj, pasi çdo gjë e di përmendësh. Pyete çdo femër dhe ajo do t’ju tregojë se ka një portofol, një palë syze dielli, një stilolaps, një fletore, disa buzëkuqe ose balsame, krem trupi, parfumin e preferuar, dokumente të rëndësishme të punës etj.

Çfarë kuptimi ka përgjigja Jam mirë? Nëse një mashkull ka dyshime për përgjigjen e një femre, atëherë ai duhet ta kuptojë se diçka shkon gabim. Disa femra aktivizojnë një mekanizëm mbrojtës kur përdorin jam mirë si përgjigje. Kjo është një mënyrë e mirë që t’i bëjë ata të kuptojnë se diçka po i mërzit, por nuk duan ta tregojnë.

A i dinë me të vërtetë meshkujt pikat e eksitimit në trupin e femrës së tyre? Përgjigja për këtë pyetje varet nga marrëdhënia juaj dhe afërsia mes jush dhe partnerit tuaj. Por po, djemtë dinë vetëm disa pika të mëdha. Megjithatë, shumica e femrave njohin spote kryesore të tyre të ndjeshme dhe ka të ngjarë t’i ndajnë ato vetëm me një njeri që i besojnë. Nga ana tjetër, i gjithë procesi mund të jetë më i këndshëm nëse i kërkon ato së bashku. Mos kini frikë ta bëni këtë pyetje sepse mund të përfundoni duke i sjellë femrës tuaj shumë emocione pozitive.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/05/2019 - 08:26

Disa nga llojet e kancerit janë të shmangshëm vetëm duke ndryshuar disa produkte ushqimore në dietën tonë të përditshme.
 

Postuar: 23/05/2019 - 07:26

Ushqyerja në syfyr është shumë e rëndësishme pasi koha e agjërimit është e gjatë.

Postuar: 22/05/2019 - 21:09

Të dhënat e Institutit të Shëndetit Publik tregojnë se në katër vitet e fundit, numri i qytetarëv

Postuar: 22/05/2019 - 19:24

Limoni është agrume që historikisht lidhet me të ashtuquajturat "metodat kuruese natyrore&qu

Postuar: 22/05/2019 - 09:44

Një studim gjerman ka treguar se si tensioni i lartë mund të ulet me muzikën klasike të Wolfgan

Postuar: 22/05/2019 - 09:06

Prej vitesh është debatuar mbi faktin nëse vezët janë të mirë apo të këqija për ty?

Postuar: 21/05/2019 - 23:42

 Të gjithë ju që jeni në një lidhje, duhet të dini të dalloni se kur diçka po shkon keq, dhe