Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Këto simptoma të leuçemisë nuk duhet të injorohen sipas mjekëve

Postuar: 22/04/2019 - 17:18

 Interneti nuk është një spital, nuk është burim i hulumtimeve mjekësore ose të paktën nuk është e drejtë të ndiqni këshillat mjekësore nga faqet jo të specializuara dhe nga personeli i pakualifikuar dhe operativ në këtë fushë.

Ajo që është e sigurt megjithatë është se disa shenja mund të interpretohet dhe është e drejtë të shkoni te mjeku nëse ato vazhdojnë dhe mund të shqetësoheni.

Simptomat e leuçemisë nuk duhet të injorohen

Leuçemia është sigurisht një sëmundje shumë e rrezikshme dhe ndikon kryesisht te të rinjtë, por jo vetëm.

Një situatë që vetëm specialistët mund të monitorojnë dhe kuptojnë nga afër, kështu që nuk duhet të bëni drama nëse disa nga simptomat e renditura më poshtë mund të shfaqen sepse mund të jetë gjithashtu diçka shumë më pak e rëndësishme.

Përkundër kësaj, është mirë të dihet se si të kontrollosh veten dhe të shmangësh problemet e mëvonshme.

Ndër shenjat e para ka ngjyrën e zbehtë që mund të shfaqet qartë edhe për një ndikim të thjeshtë.

Përkundër kësaj pengesa për krijimin e qelizave të kuqe të gjakut të sëmundjes çon në ndryshimin e ngjyrës.

Një lodhje kronike mund të tregojë nivele të ulëta të energjisë dhe ethet e lidhura me një infeksion të vazhdueshëm.

Kohë të gjata shërimi për çdo sëmundje mund të nënkuptojë uljen e sistemit imunitar.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/05/2019 - 23:33

Në Shqipëri, marinimi i mishit përpara gatimit, nuk ka qenë proces i njohur masivisht dhe ende për shumicën (pjesën më të madhe) e konsumatorëve të tij, është praktikë e pa zbatueshme.

Postuar: 24/05/2019 - 23:16

 Duke qenë se nga vera na ndajnë shumë pak ditë të gjithë jemi duke luftuar që të heqin kilo

Postuar: 24/05/2019 - 12:53

Diabeti është një nga sëmundjet më të zakonshme.

Postuar: 24/05/2019 - 11:13

Një recetë mijëravjeçare na vjen nga kinezët, recetë e cila ndihmon në uljen e kolesterolit në gj

Postuar: 24/05/2019 - 09:19

Kinezët e kanë praktikuar artin e masazhit terapeutik të këmbëve për rreth 5,000 vjet.

Postuar: 24/05/2019 - 08:50

Më poshtë do gjeni pesë ushqimet që nuk duhet të konsumoni në qoftë se keni pësuar të paktën për

Postuar: 23/05/2019 - 08:26

Disa nga llojet e kancerit janë të shmangshëm vetëm duke ndryshuar disa produkte ushqimore në d