BREAKING NEWS

Bilanci ditor/ Ministria e Shëndetësisë zbulon sa raste të reja me COVID-19 u identifikuan në vendin tonë në 24 orët e fundit (Harta e shpërndarjes)

Bilanci ditor/ Ministria e Shëndetësisë zbulon sa raste të
x

Shëndeti

Kini kujdes/ 5 përbërësit toksikë që të gjithë i kemi në shtëpi dhe që na rrezikojnë jetën çdo ditë

Kini kujdes/ 5 përbërësit toksikë që të

Kjo mund t’i habisë shumë njerëz, megjithatë në shtëpinë tuaj ka disa produkte toksike, të cilët dëmtojnë shëndetin tuaj. Ne ju sjellim më poshtë 5 prej tyre, të cilat duhet t’i largoni menjëherë nga ambientet e shtëpisë suaj:

1-Tasat prej plastike

Në vend të tyre përdorni qelqin ose kartonin.

2-Qirinjtë e aromatizuar

Përmbajnë elemente kancerogjene.

3-Aromatizuesi ‘Spray’

Duhet t’i shmangni këto aromatizues. Mund t’ju shkaktojë probleme me frymëmarrjen, astmën. Në vend të tyre, përdorni fruta si për shembull limonin ose lulen e livandos.

4-Letra e aluminit e gatimit

5-Tiganët e gatimit

Nuk duhet të jenë të ciflosur.