Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kini kujdes/ 5 përbërësit toksikë që të gjithë i kemi në shtëpi dhe që na rrezikojnë jetën çdo ditë

Postuar: 15/07/2019 - 09:11

Kjo mund t’i habisë shumë njerëz, megjithatë në shtëpinë tuaj ka disa produkte toksike, të cilët dëmtojnë shëndetin tuaj. Ne ju sjellim më poshtë 5 prej tyre, të cilat duhet t’i largoni menjëherë nga ambientet e shtëpisë suaj:

1-Tasat prej plastike

Në vend të tyre përdorni qelqin ose kartonin.

2-Qirinjtë e aromatizuar

Përmbajnë elemente kancerogjene.

3-Aromatizuesi ‘Spray’

Duhet t’i shmangni këto aromatizues. Mund t’ju shkaktojë probleme me frymëmarrjen, astmën. Në vend të tyre, përdorni fruta si për shembull limonin ose lulen e livandos.

4-Letra e aluminit e gatimit

5-Tiganët e gatimit

Nuk duhet të jenë të ciflosur.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/08/2019 - 18:12

Kjo pije mjekësore e krijuar nga spanjollët ka qenë një zbulesë në fushën e shëndetit. Pirja, përveç parandalimit të shumë sëmundjeve, ka treguar se trajton dhimbjet, veçanërisht ato të lidhura me nervin shiatik.

Postuar: 25/08/2019 - 14:37

Një këshillë shumë e vlefshme për fëmijët tuaj!

Postuar: 23/08/2019 - 16:28

Secili prej nesh e di: të kemi një mjedis të shëndetshëm në shtëpi, duhet të respektojmë rregulla

Postuar: 22/08/2019 - 20:18

Sherebela është një bimë me veti mjekësore, e njohur gjerësisht nga të gjithë njerëzit.

Postuar: 22/08/2019 - 19:33

Zbardhuesi me klor është një nga artikujt më të përdorur në shtëpinë e secilit prej jush.

Postuar: 22/08/2019 - 10:16

Personat që prej shumë vitesh janë konsumues të duhanit, e kanë shumë të vështirë të heqin dorë m

Postuar: 21/08/2019 - 23:44

Kanabisi mund të jetë çelësi për të luftuar kancerin e pankreasit, një nga tumoret më vdekjeprurë