Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kjo është pika magjike që ju pastron zorrët nga toksinat dhe humbni 4 kile në 7 ditë

Postuar: 12/02/2019 - 18:11

Kujdesi për trupin tuaj brenda dhe jashtë është i rëndësishëm. Dhe për ta bërë këtë ka shumë metoda të thjeshta dhe natyrore. Një nga këto është që të merrni fibra dhe ushqyesit të mund të pastrojnë zorrët.Për këtë ju vjen në ndihmë pija që ju nevojitet një mollë, një lugë gjelle fara liri, një lugë çaji mjaltë dhe një gotë me ujë.

Përziej këto përbërës së bashku, përveç farave, që janë të pasura me kalcium, vitaminë C dhe omega 3 dhe rezultati do të jetë shumë i dobishëm për zorrët dhe shëndetin e sistemit nervor.
 
Në masën e përftuar shtoni në fund edhe farat. Dhe duke bërë këtë dy herë në ditë për të paktën dy ose tre javë, ju do të ndjeni të mirat në mënyrë të qartë. Sepse pastrimi brenda vetes do ta bëjë trupin tonë më aktiv dhe të shëndetshëm.
 
Nëse atëherë ju do të jeni në gjendje ta shoqëroni këtë edhe me një dietë të shëndetshme dhe të balancuar dhe madje edhe sporte të lehta, kjo do të jetë edhe më mirë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/02/2019 - 20:27

 Ka disa arsye të mira për të filluar gjumin lakuriq. Duket e çuditshme, për disa ajo mund të përfaqësojë një traumë, por edhe ekspertët bien dakord që fjetja lakuriq përmirëson cilësinë e gjumit.

Postuar: 19/02/2019 - 18:44

Produktet kozmetike që ne blejmë çdo ditë për pastrimin e fytyrës sigurisht që janë efektive, p

Postuar: 19/02/2019 - 14:20

Është një nga perimet që sjell më shumë freski në gatime.

Postuar: 19/02/2019 - 14:11

Dhimbjet nga kjo sëmundje vijnë për shkak të problemeve të ndryshme shëndetësore, duke i lënë pac

Postuar: 18/02/2019 - 18:58

Të kesh dhëmbë të bardhë është dëshira e shumë njerëzve dhe për ata që nuk i kanë, përpiqen ta ar

Postuar: 18/02/2019 - 18:15

Edhe pse meshkujt vuajnë më shumë nga rënia e flokut, janë vajzat ato që ankohen më shpesh.

Postuar: 18/02/2019 - 17:56

Një grup shkencëtarësh nga Hong Kongu kanë tronditur botën me studimin e tyre.Ata prete