BREAKING NEWS

Llallën e pret burgu, Spartak Ngjela: Mendonte se do fitonte luftën me Amerikën, ishte aq mendjelehtë. Shpëton vetëm nëse ikën në...

Llallën e pret burgu, Spartak Ngjela: Mendonte se do fitonte luftën me
x
BREAKING NEWS

SPAK lëshon urdhër arrestin për Adriatik Llallën, Policia bën lëvizjen e menjëhershme

SPAK lëshon urdhër arrestin për Adriatik Llallën, Policia
x
BREAKING NEWS

Fundoset Adriatik Llalla, REAGON për herë të parë ambasadorja Yuri Kim, paralajmëron aksion kundër zyrtarëve të korruptuar: Askush nuk është mbi ligjin!

Fundoset Adriatik Llalla, REAGON për herë të parë
x
BREAKING NEWS

Adriatik Llalla dënohet me burg, Frrok Çupi bën deklaratën e fortë dhe paralajmëron zhvillime: Drejtësia e re po vepron! E gjithë armata e punonjësve të drejtësisë ishte e lidhur me...

Adriatik Llalla dënohet me burg, Frrok Çupi bën
x
BREAKING NEWS

“Me kë do të fillojë SPAK-u?”/ Spartak Ngjela tregon kush e ka radhën pas Sali Berishës dhe paralajmëron ‘TËRMET’ në skenën politike shqiptare: Ky politikan është një model skizofrenik. Rama mund të detyrohet të...

“Me kë do të fillojë SPAK-u?”/ Spartak Ngjela tregon
x
BREAKING NEWS

Përfundon mbledhja e Këshillit të Ministrave, Ahmetaj zbulon vendimet marra

Përfundon mbledhja e Këshillit të Ministrave, Ahmetaj zbulon
x
BREAKING NEWS

“Adriatik Llalla, kurbani i parë i reformës në drejtësi”, Klodiana Lala zbulon informacione për vendndodhjen e ish-kryeprokurorit: Më kanë ardhur foto! Avokati paraqiti akt ekspertimin, vuan nga një sëmundje e…

“Adriatik Llalla, kurbani i parë i reformës në
x
BREAKING NEWS

Jepet vendimi përfundimtar, GJKKO dënon me burg Adriatik Llallën, ja çfarë ndodh nëse nuk paraqitet ish kryeprokurori pasi ka një javë që është larguar jashtë vendit

Jepet vendimi përfundimtar, GJKKO dënon me burg Adriatik Llallën,
x

Shëndeti

Kjo përzierje ‘magjike’ pastron “ushqimet e mbetura” në zorrë

Kjo përzierje ‘magjike’ pastron “ushqimet e

Përzierja që do t’ju prezantojmë sot është një laksativ i fuqishëm natyror, që mund të përgatitet lehtësisht në kushtet e shtëpisë. Në përmbajtje të saj ka kumbulla, një frut i pasur me fibra, që përmirëson tretjen dhe trajton problemet si kapsllëku.

Ja si mund ta përgatisni atë:

Hidhni 5 gota ujë në një enë, pastaj shtoni hurmat e Arabisë dhe kumbullat, pasi ti keni copëtuar. I ziejini ato për 10-15 minuta.

Lërini të ftohen dhe konsumojini në mëngjes, me stomakun bosh (esëll). Këtë përzierje, mund ta shoqëroni me kos ose drithëra.

Këshilla për parandalimin e kapsllëkut

Për të trajtuar dhe parandaluar kapsllëkun, ju duhet të hani ushqime të pasura me fibra dhe të pini shumë ujë.

Ju gjithashtu mund të provoni të pini ujë me limon në mëngjes, i cili do të nxisë tretjen.

-Një mënyrë e mirë për të trajtuar kapsllëkun është të vendosni disa kumbulla në ujë dhe t’i leni brenda natës, pastaj t’i konsumoni ato në mëngjes.