BREAKING NEWS

Spartak Ngjela lëshon ‘bombën’, zbulon çfarë po lë pa gjumë Berishën e Metën dhe tregon goditjen e fortë që do marrin së shpejti: Prisni dhe shikoni...

Spartak Ngjela lëshon ‘bombën’, zbulon çfarë
x
BREAKING NEWS

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”, Berisha plas deklaratën e fortë: Një pronar peshkarexhe kontrabandon naftë, takohet shpesh edhe me Ramën

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”,
x
BREAKING NEWS

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e rëndësishëm, ja kur nis shkolla e lartë (Dokumenti)

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e
x
BREAKING NEWS

E trishtë/ Ndahet nga jeta artisti i njohur shqiptar

E trishtë/ Ndahet nga jeta artisti i njohur shqiptar
x
BREAKING NEWS

“Erdhi malli i mire, erdhi….”, Artan Hoxha publikon foton që po qarkullon me shpejtësi, zbulon ngjarjen e pazakontë me të cilën është përballur

“Erdhi malli i mire, erdhi….”, Artan Hoxha publikon foton
x
BREAKING NEWS

Lajm i mirë nga infektivi/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Lajm i mirë nga infektivi/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Pas Zef Mazit, zëvendësohet një tjetër anëtar i ekipit të negociatorëve me BE-në (Emri)

Pas Zef Mazit, zëvendësohet një tjetër anëtar i ekipit
x
BREAKING NEWS

Ulen temperaturat? Çfarë pritet të ndodhë me motin ditën e nesërme

Ulen temperaturat? Çfarë pritet të ndodhë me motin
x

Shëndeti

Konsumoni çdo ditë një lugë mjaltë, mundësisht esëll, dhe ajo që do t’i ndodhë trupit tuaj do të jetë e pabesueshme

Konsumoni çdo ditë një lugë mjaltë, mundësisht

Vetitë e mjaltit janë të njohura prej kohësh, ndaj nëse mundeni mos e ndani nga përditshmëria juaj. Në një studim të publikuar së fundmi, janë rrëfyer histori se si ndikon mjalti nëse e konsumoni çdo ditë.

Nëse konsumoni çdo ditë një lugë mjaltë, mundësisht esëll, lëkura juaj do të jetë më e shëndetshme, me më shumë shkëlqim dhe e mirëushqyer.

Kjo pasi mjalti përmban një sërë vetish për mirëqenien e lëkurës dhe mund të kurseni jo pak para duke blerë kremra të ndryshëm.

Jo të gjithë e dinë, por mjalti përmban një antioksidant të rëndësishëm, i cili arrin të çlirojë toksinat nga gjithë trupi juaj.

Gjithashtu mjalti ndihmon në forcimin e sistemit imunitar, duke na bërë më të fortë dhe rezistent. Ndër të tjera është një aleat shumë i rëndësishëm për të luftuar një sërë virozash sezonale.

Edhe nëse po tentoni të dobësoheni, pyesni edhe dietologët edhe mjekët dhe të gjithë do ju sugjerojnë përdorimin e tij.

Kjo pasi mjalti vepron në metabolizëm dhe e ndihmon organizmin të humbasë peshë më shpejtë.