BREAKING NEWS

Parlamenti Europian “ngrin” negociatat me Serbinë në BE, zbardhet dokumenti nga Strasburgu që po shkakton “tërmet” në Ballkan, kushti i fortë që rrezikon dhe anëtarësimin e Shqipërisë

Parlamenti Europian “ngrin” negociatat me Serbinë në BE,
x
BREAKING NEWS

Humbje e madhe/ Lindita Nikolla jep lajmin e hidhur: Ndahet nga jeta në moshën 35-vjeçe mësuesja dhe drejtoresha e palodhur dhe model, anëtarja e këshillit të Bashkisë Tiranë

Humbje e madhe/ Lindita Nikolla jep lajmin e hidhur: Ndahet nga jeta në
x
BREAKING NEWS

Dosja Meta, drejtoresha e Autoritetit të Dosjeve zbardh detaje të reja: Ne vetë nuk kemi bërë hetim, por...

Dosja Meta, drejtoresha e Autoritetit të Dosjeve zbardh detaje të
x
BREAKING NEWS

Genta Sula zbulon si u zhdukën "dosjet e nxehta" të ish-Sigurimit të Shtetit

Genta Sula zbulon si u zhdukën "dosjet e nxehta" të
x
BREAKING NEWS

Deklarata tronditëse e kryetares së Autoriteteve të Dosjeve: 78 personalitete që kanë qenë ish-bashkëpunëtorë të Sigurimit, vijojnë ende punën

Deklarata tronditëse e kryetares së Autoriteteve të Dosjeve: 78
x
BREAKING NEWS

“Ka vite që në Shqipëri nuk ka më të djathtë dhe të majtë”, Lorenc Vangjeli bën deklaratën e fortë: Kemi një opozitë që suksesin e saj e shikon duke pritur dështimin e pozitës, s’ka marrëzi më të madhe se...

“Ka vite që në Shqipëri nuk ka më të djathtë
x
BREAKING NEWS

Raportet me PD, Yuri Kim: Alibeajn e takoj në cilësinë e një kryetari të Partisë Demokratike! Ja çfarë thotë për Berishën

Raportet me PD, Yuri Kim: Alibeajn e takoj në cilësinë e një
x
BREAKING NEWS

Paralajmërimi i fortë i ambasadores Yuri Kim: Anëtarësimi në BE i Shqipërisë rrezikohet nga futja e...

Paralajmërimi i fortë i ambasadores Yuri Kim: Anëtarësimi
x

Shëndeti

Kujdes! Në dukje i padëmshëm, ky zakon mund të jetë një “katastrofë” për dhëmbët tuaj, ja çfarë thonë ekspertët

Kujdes! Në dukje i padëmshëm, ky zakon mund të jetë

Çdo person ndjek rutinën e tij të mëngjesit dhe mbrëmjes por ajo që të gjithë duhet të bëjnë është të kujdesen për dhëmbët e tyre në fillim dhe fund të ditës. Hulumtimet tregojnë se moskujdesi i duhur ndaj higjienës orale sjell një sërë problemesh serioze shëndetësore.

Një dentist paralajmëron se një zakon që mund ta shihni si të dobishëm është në fakt një “katastrofë” për dhëmbët. Ky zakon, në dukje i padëmshëm mund të zvogëlojë efektivitetin e larjes. “Shpëlarja e gojës me ujë është shumë e keqe për dhëmbët, pasi lan fluorin mbrojtës që lë pas larja,”tha Nigel Carte.

“Fluori është përbërësi i vetëm më i rëndësishëm në pastën e dhëmbëve. Ai ndihmon shumë shëndetin oral duke forcuar smaltin e dhëmbëve, duke e bërë atë më rezistent ndaj prishjes së tyre. Gjithashtu redukton sasinë e acidit që prodhojnë bakteret në dhëmbët tuaj.”