BREAKING NEWS

‘Pacientët nuk ushqehen dhe as higjenizohen’ gazetari plas ‘bombën’ live nga spitali ‘Shefqet Ndroqi’: Ministria po gënjen!

‘Pacientët nuk ushqehen dhe as higjenizohen’ gazetari plas
x

Shëndeti

Kujdes! Nuk duhet t'i hani ushqimet shumë të kripura, rrezikoni shumë dhe ja çfarë mund t'ju ndodh

Kujdes! Nuk duhet t'i hani ushqimet shumë të kripura, rrezikoni

Sipas American Heart Association, ju duhet të konsumoni jo më shumë se 2.300 mg kripë në ditë, çka është ekuivalente me 1 lugë çaji.

Ja sa kripë i nevojitet organizmit tonë çdo ditë | Gazeta Dita

Sugjerohet që të zgjidhni kripën himalajane për konsum dhe nëse vuani nga ndonjë sëmundje që përkeqësohet nga një dietë lartë në kripë, sugjerohet të mos e kaloni limitin prej 1.500 mg kripe në ditë. Pra çfarë ndodh nëse ju konsumoni gjatë gjithë ditës ushqime të kripura?

Bllokohet 31 ton kripë e gatshme për treg, ja cfarë u gjet në të ...

Do të keni më shumë kile

Kripa bën që ju të mbani më shumë lëngje në trup. Kjo do të reflektohet në zonën e barkut dhe kyçet e enjtura. Gjithashtu shumë ushqime të kripura janë plot kalori dhe yndyra të ngopura, çka ju rrezikon ndaj obezitetit.

Si Të Humbisni Peshë Deri 4 Kilogramë Duke Mos Ngrënë Kripë Për 6 ...

Presion i lartë i gja kut

Presioni i lartë i gjakut sjell shumë pasoja negative për shëndetin. Sipas mjekëve, presioni i lartë i gj akut është faktor risku për sëmundjet e zemrës, sidomos kur nuk e keni gjendjen nën kontroll.

Përse Është e Rëndësishme të Konsumoni Kripë të Jodizuar - AgroWeb