Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kurrë nuk ua kanë thënë këtë gjë për aspirinën, në asnjë mënyrë nuk duhet ta humbni!

Postuar: 17/10/2018 - 20:27

Shumica e njerëzve marrin një aspirinë për të lehtësuar dhimbjen e kokës, për të pushuar dhimbjen e dhembit apo dhe për të parandaluar sëmundjet kardiovaskulare. Por ajo që nuk dini është se përdorimet e aspirinës nuk kufizohen vetëm në fushën e mjekësisë, pasi këto të fundit mund të përdoren dhe për shumë probleme të tjera që nuk përfshijnë dhimbjet. Përdorimi i aspirinës për flokët është një ndër përdorimet më të jashtëzakonshme të këtij medikamenti dhe më poshtë do ju tregojmë mënyrën se për çfarë dhe si ta përdorni

Lani flokët tuaja me aspirinë

Klori mund të mbrojë skalpin e kokës nga sëmundjet dhe bakteret, por për fat të keq nuk është mik i flokëve tuaj. Aplikimi i aspirinës në flokë do të rikthejë shkëlqimin dhe volumin. Ajo që duhet të bëni është të shkrini 7-8 kokrra aspirinë në një gotë me ujë të ngrohtë dhe me të të lagni flokët. Lëreni për 15 minuta dhe më pas lajini flokët normalisht. 
Aspirina përmban acid salicilik, një enzimë që ka aftësi hidratuese dhe mund të parandalojë krijimin e zbokthit. 
Aplikimi i aspirines të përzier me shampo në kokën tuaj mund të ndihmojë në reduktimin e inflamacionit të lëkurës së kokës që shkakton zbokthin dhe ndihmon në trajtmin e lëkurës së rrjepur

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/03/2019 - 19:35

Lëkurat e hudhrës janë përdorur që në lashtësi për të mbajtur organizmin në formë, nxitur qarkullimin e gjakut dhe mbi të gjitha për të pastruar organizmin nga të gjitha toksinat.

Postuar: 18/03/2019 - 19:07

Panxhari është shumë i ushqyeshëm nëse konsumohet dhe i pagatuar por dhe në sallata, lëngje është

Postuar: 18/03/2019 - 18:37

Dieta e super metabolizmit është treguar kryesisht për të humbur peshën e tepërt dhe në të njëjtë

Postuar: 18/03/2019 - 18:24

Kërpudhat janë një ingredient shumë i dashur dhe i pëlqyer në kuzhinat në të gjithë botën.

Postuar: 18/03/2019 - 17:52

Të shumta janë këshillat që vijnë nga stomatologët për trajtimin e dhëmbëve.

Postuar: 18/03/2019 - 16:54

Nëse dëshironi të jeni më të shëndetshëm, të jetoni më gjatë, të keni energji dhe të mos keni pro

Postuar: 18/03/2019 - 16:24

 Xhinxheri është një aleat i shkëlqyer natyror kundër llojeve të ndryshme të sëmundjeve dhe